Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy włożyli serce w przygotowanie tegorocznych świąt  – służbie liturgicznej ołtarza, scholi i oazie oraz naszemu chórowi parafialnemu,  pocztom sztandarowym straży pożarnej jak również orkiestrze strażackiej z Zasani. Dziękuję „tym, co zawsze” za ofiarowane choinki. Dziękuję rodzinie Nowaków i rodzinie Irzyków za wykonanie elementów dekoracji świątecznych. Hurtowni Górków za słodkie prezenty dla dzieci na Mikołaja i w czasie rorat. Pani Kasi, p. Rafałowi i Michałowi za przygotowanie dekoracji ołtarza i kościoła. Dziękuję wreszcie za ogromną pomoc w przygotowaniu szopki Bożonarodzeniowej również „tym, co zawsze”. Wszystkim staropolskie „Bóg zapłać”!

W sobotę ostatni dzień roku. O godzinie 16.30 zostaną odprawione nieszpory na zakończenie roku z odśpiewaniem suplikacji i po nich Msza św. W Porębie Msza św. na zakończenie roku będzie o g. 15.30. W piątek Nowy Rok i Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Składka w Nowy Rok przeznaczona jest na budowę Centrum Jana Pawła II w Krakowie. W przyszłą niedzielę nie będzie dodatkowej Mszy św. chrzcielnej o 14.00 – chrzty będą wyjątkowo w drugą niedzielę stycznia o 14.00.

Od jutra po terenie Trzemeśni i Buliny wyruszy grupa kolędnicza kwestując na spłatę organów do naszej świątyni – początek od rejonu Morycówki. Podobna grupa kwestować będzie w najbliższych dniach w  innych rejonach parafii. W tym miesiącu brakuje nam kilku tysięcy zł do spłaty miesięcznej raty za instrument. Dlatego bardzo dziękuję parafianom za zorganizowanie się kolędników. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za zrozumienie i hojność na miarę możliwości rodzin.

6 stycznia w święto Objawienia Pańskiego o godz. 15.00 odbędzie się w naszej świątyni Festiwal Kolęd i Pastorałek śpiewanych przez dzieci do lat 6. Zapisy dzieci do konkursu oraz bliższe informacje u ks. Jakuba.

Sprzątanie kościoła. Bóg zapłać parafianom z Buliny za troskę o czystość naszej świątyni oraz za złożoną ofiarę na wystrój ołtarza. W kolejną sobotę proszę o podjęcie dyżuru parafian z rejonu Bulina Górna III część od r. Górka, Bulina 111 do r. Czajkowskich, Bulina 261.

Poręba.  Niech Pan Bóg wynagrodzi trud sprzątania kaplicy na święta. Serdecznie dziękujemy za przygotowanie szopki i dekoracje świąteczne w kaplicy. Bóg zapłać również służbie liturgicznej i dziewczynkom ze scholi za oprawę liturgiczną uroczystości. W najbliższym tygodniu  proszę o podjęcie dyżuru parafian zamieszkałych pod numerami: 81, 221, 237, 39, 60.

W ostatnich dniach odeszli do wieczności śp. Mariusz Pachacz, Maria Górka, Józefa Mistarz, Władysława Strąg i Andrzej Burkat – wieczne odpoczywanie racz im dać Panie!

Od wtorku rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Wodę święconą można zabrać z naczynia przy wejściu do zakrystii. Na stronie internetowej parafii oraz w gablocie wywieszony jest pełny program kolędy. Wraz z kapłanem udają się również p. kościelny albo p. organista. Czasami jednak ze względu na pogrzeb lub obsługę wieczornej Mszy św. nie mogą pójść po kolędzie. Jeśli jakaś rodzina chciałaby ofiarować im jakiś datek finansowy to w tym wypadku proszę go zostawić u kapłana. W najbliższym tygodniu:

Wtorek 27.12 od g. 9.00

- ks. Jakub: Zasań od r. Krzykawskich do r. Cienkoszów

-ks. Andrzej: Łęki - od r. Skałków do r. Cienkoszów

Środa 28.12 od g. 9.00

- ks. Jakub: Trzemeśnia - droga na Zasań: od r. Makselon do r. Niepsujów /od 8.30/

- ks. Andrzej: Poręba Dln od r. Wójtowiec do r. Dąbrowskich

Czwartek 29.12 od g. 9.00