Kalendarz liturgiczny. Kończy się miesiąc maj – w środę nabożeństwo majowe połączone z procesją wokół kościoła. Od czwartku rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca P.Jezusa. W poniedziałek wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, we wtorek św. Jana Sarkandra, w środę święto Nawiedzenia NMP, w czwartek wspomnienie św. Justyna.

W czwartek o g. 18.00 młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania z rąk ks. bp. Jana Zająca. W tym dniu nabożeństwo czerwcowe wyjątkowo będzie przed wieczorną Mszą św. Przygotowanie przed bierzmowaniem będzie w poniedziałek, wtorek i środę o g. 18.00 – Msza św., majówka i przygotowanie liturgiczne. Spowiedź dla młodzieży będzie we wtorek od g. 17.00. Spowiadamy również w inne dni przed Mszami św.

I Piątek. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. Dodatkowa okazja do spowiedzi będzie  tylko w piątek od 17.00. W Porębie spowiedź w I piątek od 15.30 do 16.30. Z wizytą do chorych udamy się w piątek i sobotę. Nabożeństwo wynagradzające do Serca P. Jezusa po wieczornej Mszy św. a po nim spotkanie Straży Honorowej.

W sobotę Msza św. o 6.30 dla członków Arcybractwa MB Pocieszenia w języku łacińskim, a wieczorem Msza wynagradzająca Sercu MB za grzechy świata o g.18.00. Zapraszamy na nią również rodziców oczekujących potomstwa, którym udzielimy okolicznościowego błogosławieństwa modląc się o szczęśliwe rozwiązanie. Wcześniej o g.17.30 róże różańcowe poprowadzą różaniec w intencji nawrócenia grzeszników. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie zelatorów róż różańcowych.

W następną niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Św. Dodatkowa Msza św. chrzcielna będzie o g. 14.00.

W piątek po wieczornej Mszy św. odbędzie się kolejne spotkanie małżeństw zainteresowanych Wspólnotą Rodzin Domowego Kościoła. Zapraszamy także nowe rodziny.

Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. Procesja przejdzie tradycyjną trasą. Prosimy o przygotowanie ołtarzy:

I ołtarz przy figurze św. Jana Nepomucena – mieszkańców Zarzecza

II ołtarz przy figurze NMP – rodziny mieszkające w jej sąsiedztwie

III ołtarz koło przedszkola – mieszkańców Łęk

IV ołtarz przy kaplicy św. Józefa – mieszkańców Zasani

Mieszkańców Poręby prosimy o dekorację drogi od krzyżówki Trzemeśni do kościoła.

Sprzątanie: Bóg zapłać rodzinom z Zasani za posprzątanie kościoła na niedzielę i ofiarę na kwiaty. W następną niedzielę prosimy parafian z Zasani prawa strona od r. Sławomira Hujdusa do r. Haliny Chlipała. Dziękujemy również kandydatom do bierzmowania za tak chętną pomoc przy koszeniu trawy wokół kościołów.

Poręba.  W najbliższym tygodniu prosimy o podjęcie dyżuru parafian zamieszkałych w Porębie 163, 167, 190, 174, 24.