XII Niedziela zw. - 25.06.2017 r.

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

We czwartek przypada Uroczystość śśw. Apostołów Piotra i Pawła – Msze św. odprawiane będą jak w każdą niedzielę. W Porębie Msza św. będzie tylko popołudniu o g. 16.00. W piątek zakończenie nabożeństw czerwcowych – po Mszy św. o g. 18.00 odbędzie się procesja Eucharystyczna wokół kościoła. W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza św. chrzcielna o 14.00.

W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. O g. 6.30 odprawiona zostanie Msza św. Arcybractwa MB Pocieszenia. Z kolei o 18.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu MB. Wcześniej o 17.30 róże różańcowe poprowadzą różaniec, a po Mszy św. odbędzie się spotkanie zelatorów róż różańcowych. W sobotę na Mszę św. o g. 18.00 zapraszamy również rodziców spodziewających się dziecka. Po komunii św. udzielana będzie indywidualne błogosławieństwo dla rodziców i dziecka rozwijającego się pod sercem matki. W sobotę ks. Jakub uda się do chorych, którym udziela komunii św. w I soboty miesiąca.

Za tydzień 2 lipca odbędzie się w naszej parafii tradycyjny festyn rodzinny.  Początek o g. 15.00. W programie m.in. konkursy i zabawy dla dzieci i dorosłych, loteria fantowa oraz moc innych zabaw i atrakcji. O g. 18.00 występ zespołu „Disco-Polo Exelent”.  Wieczorem o 22.00 pokaz sztucznych ogni i zabawa taneczna. Dochód z pikniku również przeznaczony będzie na spłatę organów w nowym kościele.

Trwają zapisy na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy przy głównym wejściu do świątyni.

W dniach od 22 do 30 września organizowana jest z naszej parafii 9 dniowa autokarowa pielgrzymka do Lourdes, gdzie Matka Boża objawiła się św. Bernadecie i do La Salette. Program pielgrzymki do zabrania ze stolika przy wyjściu z kościoła. Zapisy po Mszach św. w zakrystii do 9 lipca, a bliższe informacje u ks. Jakuba.

 

Bóg zapłać rodzinom z Zarzecza za dyżuru sprzątania Kościoła. W przyszłą sobotę prosimy parafian z Trzemeśni Zarzecza od rodziny Skórów do rodziny Nowaków.

PORĘBA: Bóg zapłać za troskę o czystość kaplicy w minionym tygodniu. Na kolejny tydzień proszę parafian zamieszkałych pod numerami 71, 61, 405, 222, 164.

 

W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. ………………………………………………………………………………………… – polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.

Copyright © 2019 Parafia w Trzemeśni