Dziękujemy wszystkim, którzy tak ofiarnie przyczynili się do zorganizowania kolejnego festynu parafialnego w minioną niedzielę. Chociaż warunki pogodowe były trudne, a do tego ciągłe awarie prądu nękały organizatorów to udało festyn przeprowadzić do końca. Dziękujemy wszystkim darczyńcom i ofiarodawcom oraz uczestnikom festynu, dzięki którym mogliśmy przeżyć czas wspólnej zabawy a przy okazji pozyskać kolejne fundusze na spłatę instrumentu organowego. dziękujemy również wszystkim za ofiary przekazane na konto rady ekonomicznej. Naszą wdzięczność wobec wszystkich zaangażowanych składamy na ręce p. Jurka Janii, który razem z p. Wojciechem Leśniakiem zadbał o wszystkie kwestie logistyczne wkładając w to ogrom serca. Na ręce p. Józefa Górki przekazujemy podziękowanie Radzie Ekonomicznej i Parafialnej.  Dziękujemy Urzędowi Miasta i Gminy za udostępnienie sceny. Strażakom z Poręby i Buliny szczególnie za dopilnowanie porządku i bezpieczeństwa, strażakom z Zasani za wypożyczenie namiotów, strażakom z Trzemeśni z p. Jerzym Maliną za udostępnienie strażnicy i nieocenioną pomoc w trakcie awarii prądu. Dziękujemy p. Ani Stępień za obsługę finansową, kołom gospodyń wiejskich  i wreszcie młodzieży! Nie da się wszystkich wymienić, ale wszystkim jeszcze raz wielkie Bóg zapłać!

Pielgrzymka. Jutro po Mszy św. o godz. 8 00 wyruszy XXXIV Piesza Pielgrzymka z Trzemeśni do Częstochowy organizowana przez p. Jacka Dąbrowskiego wraz ze Wspólnotą Pieszej Pielgrzymki pod patronatem naszej parafii.

Zapisy na pielgrzymkę pieszą i autokarową trwają jeszcze dziś, ze względu na konieczność ubezpieczenia wszystkich pielgrzymów, czego nie można uczynić w ostatniej chwili. Prosimy również tych, którzy dołączą do pielgrzymki w kolejne dni o zapisanie się na listę.

Pielgrzymi proszą tych, którzy nie mogą z różnych przyczyn podjąć trudu pielgrzymowania, o modlitewne wsparcie oraz o napisanie i pozostawienie w zakrystii intencji, które chcieliby polecić Panu Bogu przez wstawiennictwo NM Panny. W tych intencjach pielgrzymi będą się modlić w czasie drogi i na Jasnej Górze. Intencje można pozostawiać w zakrystii do czasu wyruszenia pielgrzymki .

Przebieg Pielgrzymki możemy śledzić każdego dnia na stronie internetowej pielgrzymki, duchowo łącząc się z tymi, którzy za nas i naszą parafię modlić się będą w czasie pielgrzymowania.

Bóg zapłać rodzinom z Trzemeśni za dyżur sprzątania Kościoła. W przyszłą sobotę proszę parafian z Trzemeśni Krupówka i Kwintówka od rodziny Drożdżów do rodziny Hujdusów.

PORĘBA: Bóg zapłać za troskę o czystość kaplicy w minionym tygodniu. Na kolejny tydzień proszę parafian zamieszkałych pod numerami 47, 49, 126a, 126, 159.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Maria Wilk. Polećmy Jej duszę Miłosierdziu Bożemu.