Kalendarz liturgiczny. Jutro przypada wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa. W środę św. Wincentego a’Paulo. We czwartek św. Wacława. W piątek święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. W tym dniu mija 264 rocznica powstania Arcybractwa MB Pocieszenia w naszej parafii. W sobotę św. Hieronima.

W najbliższą, ostatnią sobotę miesiąca zapraszamy na parafialną Fatimę czyli Nabożeństwo Pocieszenia – o g. 19.30 odmówimy koronkę i litanię do MB, o 20.00 Msza św. a po niej procesja światła. Zapraszamy wszystkich czcicieli MB tym bardziej, że dobiega końca rok obchodów 100-lecia objawień MB w Fatimie.

W przyszłą niedzielę będziemy dziękować P. Bogu za 25 lat posługi kapłańskiej ks. Piotr Dąbrowskiego, który w tym tygodniu przyleci do nas z Peru na miesięczny urlop. Zapraszamy na mszę św. dziękczynną o g. 12.00. Ofiarą do puszek w tym dniu będziemy mogli wesprzeć ks. Piotra w jego pracy misyjnej.

Od niedzieli 1 października nastąpi jesienno-zimowa zmiana godzin odprawiania Mszy wieczornych – w Trzemeśni będą o g. 17.00, a w Porębie o 15.30 zarówno w tygodniu jak i w niedzielę.

Nabożeństwa różańcowe. Od niedzieli rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, na które serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. W kościele nabożeństwa będą po Mszy wieczornej o 17.30, a w kaplicy codziennie o g. 16.00. W niedzielę różaniec będzie o 16.30 w kościele, a w kaplicy o 15.00.

W przyszłą niedzielę o g. 14.00 odprawiona zostanie dodatkowa Msza św. chrzcielna.

W piątek o g. 14.30 wyruszy rajd im. Ks. Piotra Wykurza przeniesiony z ostatniego piątku.

Zapraszamy dzieci i młodzież do włączenia się w grupy parafialne – w najbliższą sobotę rozpoczną się spotkania scholi i oazy dzieci bożych o g. 10.00 na plebani. Również w sobotę odbędzie się spotkanie oazy młodzieży o g. 9.00 na plebanii, na które zapraszamy młodzież starszych klas 7, gimnazjum oraz szkół średnich.

Dzisiaj przed kościołem strażacy OSP z Trzemeśni kwestują na rzecz spłaty zakupionego wozu strażackiego. Bezinteresowna posługa strażaków wszystkich jednostek w naszej parafii jest nieoceniona dla funkcjonowania naszych miejscowości szczególnie w chwilach różnorakiego zagrożenia.

Sprzątanie. Dziękujemy parafianom z Radlanek Dolnych za dyżur sprzątania naszej świątyni oraz za ofiarę na kwiaty. Na kolejną sobotę prosimy mieszkańców Trzemeśni Pańskie i Markówka.

Poręba.

Bóg zapłać za przygotowanie kaplicy do dzisiejszej niedzieli oraz za ofiarę na kwiaty. W następnym tygodniu prosimy, aby dyżur podjęli parafianie z pod numerów  152, 158, 46, 216, 236.

W minionym przeżywaliśmy pogrzeb śp. Jana Biela – polećmy go Bożemu Miłosierdziu.

RÓŻANIEC DO GRANIC – komunikat episkopatu Polski

Dobiega końca jubileuszowy rok objawień w Fatimie.

Sto lat temu Maryja przekazała trojgu portugalskich dzieci orędzie ocalenia: nawracajcie się, wynagradzajcie za grzechy przeciw mojemu niepokalanemu sercu i odmawiajcie różaniec.

Szczególną sposobnością do realizowania tego wezwania jest ogólnopolska inicjatywa Różaniec do granic. Jej celem jest podjęcie ogólnopolskiej modlitwy różańcowej przez osoby zebrane wzdłuż granic naszego kraju, w intencji Polski i całego świata.
Przedsięwzięcie będzie miało miejsce 7 października tego roku, w pierwszą sobotę miesiąca, w święto Matki Bożej Różańcowej i na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, kiedy to - zebrani - na granicach naszej Ojczyzny, o jednej godzinie odmówimy cztery części różańca.

Prosimy wszystkich wiernych, aby licznie włączyli się w tę inicjatywę. Módlmy się wspólnie duchowni, osoby życia konsekrowanego i wierni świeccy, dorośli, młodzież i dzieci.

Niech w modlitwę różańcową włączą się również ci, którzy nie będą mogli udać się nad granice Polski. Rodziny niech modlą się w swoich domach, chorzy w szpitalach, a wspólnoty parafialne w swoich kościołach. Prosimy duszpasterzy, aby w tym dniu, przeżywali w parafiach bardziej uroczyście nabożeństwo różańcowe, korzystając z pomocy duszpasterskich przygotowanych przez Komisję ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Konferencji Episkopatu Polski.

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej www.rozaniecdogranic.pl oraz na plakatach i ulotkach, dostarczonych do parafii.