Kalendarz liturgiczny. We środę obchodzimy wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. W czwartek św. Faustyny Kowalskiej, w sobotę NMP Różańcowej.

Przypominamy, że od dzisiaj zmienił się czas odprawiania wieczornych Mszy św. – w Trzemeśni są o 17.00, a w Porębie o 15.30.

I piątek miesiąca. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi będzie w czwartek od 16.00 oraz w piątek od 16.00. W Porębie spowiedź będzie od g. 14.30 w piątek. Do chorych udamy się w piątek i sobotę. Spotkanie członków Straży Honorowej będzie w piątek po nabożeństwie.

W przyszłą sobotę o g. 6.30 odprawiona zostanie Msza św. Arcybractwa MB Pocieszenia w j. łacińskim. Z kolei wieczorna Msza św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu MB. Na tę Mszę św.  zapraszamy także rodziców oczekujących potomstwa. W związku z inicjatywą „Różaniec do granic” i w naszym kościele będziemy modlić się za Ojczyznę i pokój na świecie odmawiając 4 części różańca w najbliższą sobotę. O 16.30 róże różańcowe odmówią I część, a pozostałe 3 części odmówimy po wieczornej Mszy św.

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które odprawiane są w tygodniu po Mszach wieczornych, a w niedzielę o 16.30 w kościele i 15.00 w kaplicy. W środę na Mszę św. o godz. 17.00 i nabożeństwo różańcowe zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. wraz z rodzicami. W czasie Mszy św. poświęcone zostaną różańce dla dzieci.

W tym tygodniu można przynosić odpady i stare urządzenia elektryczne i elektroniczne na plac parkingowy za starą plebanią. Elektrośmieci można składać do soboty do g. 15.00.  Zostaną one później zabrane przez organizację współpracującą z Kościołem, która dochód z elektrośmieci przeznacza na budowę szkół, szpitali, studnii itp. w krajach misyjnych Afryki.

Organizatorzy Pikniku w Łękach gorąco zapraszają wszystkich do udziału w przygotowanych atrakcjach: animacje dla dzieci, dmuchańce, przejazdy konną dorożką, pokaz paralotni, loteria fantowa. Zapraszamy dzisiaj od godziny 14:00.

Orkiestra Dęta z Zasani  wspólnie z Duszpasterzami i Radą Parafialną organizuje zebranie w związku z sytuacją zawieszenia działalności orkiestry. Na spotkaniu poruszone zostaną tematy obecnych problemów Orkiestry i jej przyszłego funkcjonowania. Zebranie odbędzie się na plebani, w niedzielę 8 października o godzinie 18:00. Zapraszamy wszystkich chcących i mogących pomóc, aby podtrzymać ponad 20-letnią tradycję działalności Orkiestry Dętej w Parafii.

Sprzątanie. Dziękujemy parafianom za dyżur sprzątania naszej świątyni oraz za ofiarę na kwiaty. Na kolejną sobotę prosimy mieszkańców Trzemeśni rejon droga do Poręby prawa strona od p. Łabędź do p. Janczak.

Poręba. Bóg zapłać za przygotowanie kaplicy do dzisiejszej uroczystości oraz za ofiarę na kwiaty. W następnym tygodniu proszę, aby dyżur podjęli parafianie z pod numerów  281, 267, 43, 193, 189.

Miłosierdziu Bożemu polećmy św. Mieczysława Wasilewskiego oraz Edwarda Chraścika, którzy odeszli do wieczności.

Dziękujemy pielgrzymom do Lourdes i La Salette za dar pieniężny, który przeznaczony będzie na zakup ornatu maryjnego.

We wczorajszym rajdzie szlakami ks. Piotra Wykurza wzięło udział 56 dzieci i młodzieży wraz z opiekunami. Dziękujemy wszystkim, którzy w różny sposób pomogli w przygotowaniu rajdu, a w szczególności p. Kazimierzowi Dąbrowskiemu, który wraz z rodziną zadbał o całą stronę techniczną rajdu.

Dzisiaj ofiarą do puszek możemy wesprzeć pracę misyjną ks. Piotra Dąbrowskiego w Peru, który dziś świętuje 25 lecie kapłaństwa i posługi misyjnej. Z kolei za tydzień w całej Polsce fundacja Dzieło Trzeciego Tysiąclecia zbierać będzie datki dla zdolnej młodzieży z uboższych rodzin.