Dzisiaj na Mszy św. o g. 12.00 ks. prałat Jan Kabziński, Wikariusz Biskupi i kustosz sanktuarium św. Jana Pawła II dokona aktu uroczystego wprowadzenia relikwii św. Jana Pawła II z poświęceniem Jego pomnika. Na zakończenie zawierzymy naszą Parafię Niepokalanemu Sercu MB. Po każdej Mszy św. będzie można uczcić relikwie św. Jana Pawła II.

Kalendarz liturgiczny. We wtorek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, w środę święto św. Łukasza, a w piątek uroczystość św. Jana Kantego, patrona profesorów i studentów. W sobotę bł. Jakuba Strzemię, a w niedziele św. Jana Pawła II. W gablocie wywieszone są plakaty o uroczystościach odpustowych w Sanktuarium św. Jana Pawła II oraz o sympozjum na temat całunu turyńskiego.

Trwają nabożeństwa różańcowe w tygodniu po Mszach wieczornych o 17.30 /w Porębie o 16.00/, a w niedzielę przed Mszą wieczorną.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Składką z tego dnia wspieramy działalność misyjną Kościoła w krajach, gdzie ludzie nie znają jeszcze Ewangelii.

Po Mszach św. w zakrystii lub w kancelarii prosimy o składanie dorocznych ofiary na wywóz śmieci w wysokości 20 zł od jednego grobu.

Zbliżają się Uroczystości Wszystkich Świętych – zadbajmy o groby naszych bliskich. Jednocześnie serdecznie prosimy, aby śmieci nie pozostawiać na górze cmentarza, a tym bardziej nie wyrzucać ich poza cmentarz. Dla ułatwienia utrzymania porządku bardzo prosimy by śmieci przynosić pod kontener i by nie wrzucać do niego zeschniętych kwiatów tylko zostawić obok. Do kontenera wrzucamy odpady szklane i plastikowe.

Przy wyjściach z kościoła znajdują się kartki na wypominki roczne i jednorazowe. Wypominki składać można po Mszach św..

Kandydatów na ministrantów i tych, którzy chcieliby dołączyć do tej wyjątkowej posługi przy ołtarzu, zapraszamy do kościoła w środę na godz. 16.15.

Wszystkich, którzy zechcieliby włączyć się w przygotowanie tegorocznej edycji " Paczki św. Klemensa " na zasadzie wolontariatu - poświęcając swój czas, aby pomóc innym - zapraszamy na spotkanie organizacyjne w najbliższy piątek 20 października o godz. 19.00 na plebani. Bliższe informacje u ks. Jakuba.

Sprzątanie. Dziękujemy parafianom za dyżur sprzątania naszej świątyni oraz za ofiarę na kwiaty. Na kolejną sobotę prosimy mieszkańców Trzemeśni droga do Poręby od r. Jaroszów do r. Dąbrowskich.

Poręba. Bóg zapłać za przygotowanie kaplicy do dzisiejszej niedzieli oraz za ofiarę na kwiaty. W następnym tygodniu proszę, aby dyżur podjęli parafianie z pod numerów  80, 41, 148, 6, 345.

W ubiegłą niedzielę odbyło się na plebani zapowiadane spotkanie, na którym omówiono problemy Orkiestry Dętej na Zasani. Dziękujemy za liczną obecność, co jest świadectwem, że parafianom nie jest obojętny los Orkiestry.

Wspólnie postanowiono, że Orkiestra zostanie odwieszona i wznowi swoją działalność. Dlatego już teraz serdecznie zapraszamy w swoje szeregi młodzież, dzieci od lat 10 i osoby starsze, które by chciały by się uczyć gry na instrumentach dętych i zasilić szeregi Orkiestry. Szczególne zaproszenie kierujemy do osób, które ukończyły szkołę muzyczną lub są w trakcie nauki.

Zajęcia indywidualne i próby sekcyjne będą prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów. Będziemy się starać ułatwiać naukę. W zależności od liczby chętnych i ich miejsca zamieszkania, próby odbywać się będą lokalnie i  w godzinach dogodnych dla uczestników. W każdej miejscowości jest szkoła, świetlica lub strażnica gdzie można poćwiczyć.

Zachęcamy rodziców do bycia z dzieckiem na próbach aby potem w domu właściwie je motywować i zachęcać do ćwiczeń.

Będziemy tez prosić parafian o wsparcie finansowe i organizować w tym celu zbiórki.

Już teraz serdecznie zapraszamy na występ w kościele 11 listopada. Z okazji Dnia Niepodległości zaprezentujemy pieśni i utwory patriotyczne.

Z poważaniem Zarząd Orkiestry Dętej OSP Zasań."