XXXII Niedziela zwykła - 12.11.2017

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

W poniedziałek przypada wspomnienie pierwszych polskich męczenników. W piątek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, a w sobotę bł. Karoliny Kózkówny.

Dzisiejsza niedziela przeżywana jest w Kościele jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przy wyjściach z kościoła znajdują się odpowiednie ulotki na ten temat. Z kolei ofiarą do puszek możemy wesprzeć ubogich w związki z przypadającym za tydzień I Światowym Dniem Ubogiego.

W przyszłą niedzielę zbierana będzie IV kwartalna składka inwestycyjna. Jest ona przeznaczona na spłatę ratalną organów. Z góry dziękuję wszystkim ofiarodawcom za zrozumienie, cierpliwość i każdy ofiarowany grosz na miarę możliwości.

W przyszłą niedzielę o g. 18.00 odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej i Rady Ekonomicznej. Wśród poruszanych spraw będzie też temat funkcjonowania naszego parafialnego cmentarza. Przy tej okazji jeszcze raz dziękuję za złożone datki na utrzymanie cmentarza, które pozwalają w znacznym stopniu pokryć koszta wywozu śmieci i utrzymywania porządku na cmentarzu.

Na długi weekend majowy od 29.04 do 06.05 organizowana jest z naszej parafii samolotowa pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela. Zapisy na pielgrzymkę u pana kościelnego w zakrystii po Mszach św. do przyszłej niedzieli 19. listopada. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie dla wszystkich udających się na tą pielgrzymkę w kościele. Bliższe informacje na plakatach w gablocie lub u ks. Jakuba. Program pielgrzymki do zabrania ze stolika przy wyjściu z kościoła.

W przyszłą niedzielę w Domu Kultury w Myślenicach odbędzie się Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych. Początek o g. 15.00. Wśród innych zespołów występować będzie również nasza orkiestra dęta z Zasani. Wszystkich miłośników muzyki zapraszamy na salę widowiskową.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i złożoną ofiarę na kwiaty ołtarza. W nadchodzącym tygodniu proszę mieszkańców Trzemeśni r. Krupów do r. Jasków.

 

Poręba. Bóg zapłać za sprzątanie kaplicy w minionym tygodniu i złożoną ofiarę. W najbliższym tygodniu  rozpoczyna się kolejny cykl dyżurów sprzątania - proszę parafian zamieszkałych pod numerami: 23, 185, 343, 20, 240. Dziękujemy parafianom, którzy przychodzili pełnić dyżur  w minionym cyklu za poświęcony czas, za gorliwość, bo dzięki niej możemy cieszyć się pięknem kaplicy.

W najbliższym czasie wyruszy IV kwartalna kwesta po terenie Poręby. Zbierane fundusze potrzebne będą na rozpoczęcie dalszego remontu kaplicy. Z góry Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

Copyright © 2018 Parafia w Trzemeśni