We czwartek przypada święto św. Andrzeja Ap., w sobotę bł. Rafała Chylińskiego.

W najbliższą niedzielę rozpoczynamy adwent, który ma nas religijnie przygotować do przeżycia świąt Bożego Narodzenia. Msze św. roratnie będą codziennie o g. 7.00 w kościele oraz o 15.30 w Porębie z wyjątkiem niedzieli.

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Dodatkowa okazja do spowiedzi będzie w czwartek od 16.00 oraz w piątek od 16.00. W Porębie spowiedź będzie od g. 14.30. Do chorych pojedziemy w piątek i sobotę według ustalonego programu - będzie to jednocześnie wizyta na święta. Spotkanie członków Straży Honorowej będzie w piątek, a Róż Różańcowych w sobotę po wieczornych nabożeństwach.

W I sobotę miesiąca na wieczornej Mszy św. udzielane będzie błogosławieństwo rodzicom oczekującym narodzin dziecka. Na tę wieczorną Mszę św. zapraszamy również wszystkie osoby, które zdeklarowały się przystąpić do Róży Fatimskiej – zapraszamy również nowych chętnych. Po Mszy św. będzie spotkanie informacyjne w kościele i rozdanie tajemnic różańcowych. Podobne spotkania dla osób modlących się na różańcu za dzieci I-komunijne i kandydatów do bierzmowania będą w kolejnym tygodniu. Mszę św. wieczorną poprzedzi różaniec fatimski o g. 16.30.

W sobotę o g. 6.30 będzie sprawowana comiesięczna Msza św. Arcybractwa MBP w języku łacińskim.

W piątek odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego o g. 19.30 na plebani.

W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza św. chrzcielna będzie o g. 14.00.

1. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela w dniach od 29.04 do 06.05. 2018 r. Zapisy na pielgrzymkę jeszcze przez najbliższy tydzień do przyszłej niedzieli 03.12 po Mszach św. w zakrystii. Bliższe informacje na stronie internetowej naszej parafii.

1. Tydzień temu w naszej parafii ruszyła kolejna edycja charytatywnej akcji "Paczka św. Klemensa". Jeszcze 13 rodzin z naszej wspólnoty oczekuje na swojego darczyńce, dlatego ponawiamy prośbę o zorganizowanie takiej pomocy wraz z rodziną, przyjaciółmi czy zakładem pracy, aby wszystkie potrzebujące rodziny mogły Święta Bożego Narodzenia przeżywać w spokoju i radości. Ze strony internetowej naszej parafii możemy się dowiedzieć kto jeszcze oczekuje naszej pomocy. Można tą akcje wesprzeć również finansowo, przekazując osobiście lub wpłacając na konto parafialne dowolna kwotę z dopiskiem" Paczka św. Klemensa" Bliższe informacje na naszej stronie parafialnej lub u ks. Jakuba.

1. W najbliższy czwartek 30.11 przeżywać będziemy wspomnienie św. Andrzeja Apostoła. Jest to również dzień imienin naszego ks. Proboszcza któremu patronuje św. Andrzej. Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich na Mszę św. o godz. 17.00 w czasie której modlić się będziemy za naszego ks. Proboszcza Andrzeja przez wstawiennictwo Jego wielkiego patrona.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i złożoną ofiarę na kwiaty ołtarza. W nadchodzącym tygodniu proszę mieszkańców Trzemeśni - Botkówka od r. Pachaczów do r. Topów.

Poręba.

Dwa miesiące temu p. Józef Stasiak prosił o zwolnienie z posługi kościelnego ze względu na zły stan zdrowia. Było to dla wszystkich zaskoczenie, ale czasami choroba przychodzi jak potrzask. Chciałbym z serca podziękować p. Józefowi za jego gorliwą pracę przez te kilka miesięcy i życzyć udanej rekonwalescencji oraz rychłego powrotu do zdrowia. Jednocześnie bardzo cieszę się, że po tych dwóch miesiącach wakatu znów w Porębie mamy kościelnego – zgodził się nim być na powrót p. Leszek Jaśkowiec. Niech Pan Bóg błogosławi p. Leszkowi za poświęcone godziny i i gorliwość w tej pięknej i jednocześnie zobowiązującej posłudze kościelnego.

Bóg zapłać za sprzątanie kaplicy w minionym tygodniu i złożoną ofiarę. W najbliższym tygodniu  prosimy parafian zamieszkałych pod numerami: 394, 192, 111, 145, 66.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności św. Józef Ulman, Stanisław Żmija i Stanisław Skałka – polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.