I Niedziela Adwentu - 3.12.2017

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Rozpoczęliśmy adwent. Roraty będą odprawiane w nowym kościele o g. 7.00, a w Porębie o 15.30 /w soboty o 8.30/. Dzieci prosimy, aby przychodziły z lampionami i ustawiały się na początku nawy głównej by później w uroczystej procesji przejść do ołtarza głównego. Przeżyjmy adwent godnie w trzeźwości i z zachowaniem polskich tradycji rezygnacji z hucznych zabaw.

W poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Barbary, w środę św. Mikołaja, biskupa, w czwartek św. Ambrożego. W przyszłą niedzielę przypada dzień modlitwy i pomocy materialnej dla Kościołów na Wschodzie. Ofiarą do puszek będzie mogli wesprzeć te wspólnoty.

W sobotę o g. 15.00 odprawiona zostanie Msza św. dla osób starszych i samotnych, po której Rada Sołecka Trzemeśni i KGW z Trzemeśni zaprasza na poczęstunek i spotkanie opłatkowe. Odbędzie się ono w siedzibie KGW w Strażnicy OSP w Trzemeśni.

W piątek obchodzimy jedno z największych świąt maryjnych – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. będą odprawiane tak, jak w niedzielę. W Porębie będzie Msza św. tylko popołudniu o g. 15.30. Z racji Uroczystości nie obowiązuje w tym dniu post od pokarmów mięsnych.   

Zbliża się finał naszej charytatywnej akcji "Paczka św. Klemensa". Już w najbliższą sobotę 09 grudnia 23 rodziny z naszej wspólnoty parafialnej będą przeżywać radość z otrzymanych darów. Już dziś składamy gorące podziękowania wszystkim darczyńcom za okazaną dobroć i wrażliwe serce. Ponawiamy również prośbę, aby dla pozostałych 5 rodzin, które jeszcze oczekują na naszej parafialnej stronie internetowej również znaleźli się szlachetni darczyńcy.   

 W najbliższą środę 06 grudnia na Mszę św. wieczorną i nabożeństwo do naszej Matki Pocieszenia zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. wraz z rodzicami. Na Mszy św. poświęcone zostaną medaliki, które następnie ojcowie wręczą swoim dzieciom. Po Mszy św. w zakrystii spotkanie z krawcową i przymiarka ubrań komunijnych.

Młodzież kl. VII i II gimnazjum będzie miała kolejne spotkanie modlitewne przygotowujące do sakramentu bierzmowania we czwartek o g. 17.00. Na Mszę św. zapraszamy również rodziców.

Zwracam się z gorącą prośbą o zorganizowanie się grup kolędniczych wzorem ubiegłych lat. Kolędowanie to piękna tradycja bożonarodzeniowa. Dla nas ma ono także wymiar praktyczny: pozyskanie bardzo potrzebnych środków na dalszą spłatę organów. Proszę o zaangażowanie się i podjęcie tego wielkiego trudu kolędowania. Z góry bardzo dziękuję!

W zakrystii są do nabycia świece wigilijne – ofiarą wspieramy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Są również poświęcone opłatki na stół wigilijny.

 

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i złożoną ofiarę na kwiaty. W kolejnym tygodniu proszę mieszkańców Trzemeśni - Macioski i rejon DPS od r. Jasków do r. Górków.

Poręba. Dziękuję parafianom za sprzątanie kaplicy w Porębie na dzisiejszą niedzielę. W następnym tygodniu proszę rodziny zamieszkałe w domach pod numerami 439, 392, 251,  335, 173/1. Można już nabyć poświęcone opłatki i świece wigilijne na świąteczny stół.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Maria Łabędź - polećmy ją Bożemu Miłosierdziu.

Copyright © 2018 Parafia w Trzemeśni