Kalendarz liturgiczny. W środę obchodzimy wspomnienie św. Łucji, w czwartek św. Jana od Krzyża. Zbliżamy się do połowy adwentu – zachęcamy wszystkich, a szczególnie młodzież do uczestnictwa w roratach, które odprawiamy o g. 7.00 a w Porębie o g. 15.30.

W najbliższą sobotę 16 XII przeżywać będziemy dzień parafialnej spowiedzi – sakrament pokuty sprawowany będzie od g. 8.00 do 12.00 i od g. 14.00 do 17.00. W Porębie spowiedź będzie w piątek od g. 14.30 do 16.00.

Ponadto okazja do spowiedzi jest codziennie na pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną. Bardzo prosimy nie odkładać spowiedzi na niedzielę i ostatnie dni przed świętami. Ze względu na to, że będziemy wtedy spowiadać w innych parafiach, możliwość spowiedzi w naszej parafii w ostatnim tygodniu adwentu będzie bardzo ograniczona.

Młodzież III klas gimnazjum wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę św. we czwartek o g. 17.00. Będziemy modlić się o dobre przygotowanie i owocne przeżycie tego sakramentu.

W zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki wigilijne oraz świece Caritas na stół wigilijny.

Zakończyła się akcja charytatywna "Paczki św. Klemensa" 28 rodzin z naszej wspólnoty parafialnej otrzymało bardzo konkretną pomoc z racji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Nie ma możliwości aby prostymi słowami wyrazić radość i szczęście tych do których ta pomoc dotarła. Był uśmiech na twarzy oraz łzy wzruszenia i niekończące się podziękowania darczyńcom. My również ze swej strony dziękujemy wszystkim darczyńcom i wolontariuszom za okazaną dobroć i wspaniałe dary serca. Niech Boża Dziecina błogosławi każdemu z Was a dobro okazane bliźniemu przynosi plon obfity. Bóg zapłać.

Gratulujemy również służbie liturgicznej za zajęcie bardzo wysokich miejsc w dekanalnym turnieju piłki nożnej. Lektorzy zajęli I miejsce i przeszli do kolejnego etapu rozgrywek natomiast ministranci zajęli dwa III miejsca w swoich kategoriach.

Z uwagi na zbyt małą liczbę chętnych, zostaje odwołana majowa pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostella. Zapisane osoby prosimy o odebranie wpłaconej zaliczki po Mszach św. w zakrystii.

W przyszłą niedzielę odbędzie się spotkanie rady ekonomicznej i rady parafialnej o g. 18.00 na plebanii dotyczące przyjęcia opracowywanego regulaminu cmentarza.

Składamy serdeczne Bóg zapłać hurtowni Górków za prezent mikołajowy dla dzieci uczestniczących w roratach.

Dzisiaj ofiarą do puszek możemy wesprzeć Kościoły na Wschodzie.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i złożoną ofiarę na kwiaty. W kolejnym tygodniu proszę mieszkańców Trzemeśnia rejon DPS cd. od r. Mleczków do r. Skałków. Ze względu na spowiedź to sprzątanie będzie po Mszy wieczornej ok. 17.30.

Poręba. Dziękuję parafianom za sprzątanie kaplicy w Porębie na dzisiejszą niedzielę. W następnym tygodniu proszę rodziny zamieszkałe w domach pod numerami 173/2, 173/3, 366, 113, 294.