IV Niedziela Adwentu - 24.12.2017

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Dzisiaj, w wigilię Msze św. sprawowane są jak w niedziele – nie będzie tylko Mszy św. wieczornej o 17.00 oraz w Porębie o g. 15.30.

Dzisiaj wieczorem zgromadzimy się w rodzinach na wieczerzy wigilijnej. Powinna ona zachować swój religijny charakter. O północy odprawiona zostanie uroczysta Msza św. tzw. Pasterka. Poprzedzi ją o 23.30 jutrznia. W Porębie Pasterka będzie o g. 22.30.

W poniedziałek Uroczystość Bożego Narodzenia. Składka z tego dnia przeznaczona jest na tzw. świętopietrze. We wtorek drugi dzień Świąt i Uroczystość św. Szczepana. Dodatkowa Msza św. chrzcielna będzie 26. XII o g. 14.00. Po Mszy św. o g. 9.00 będzie poświęcenie owsa. Składka w tym dniu przeznaczona jest na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

 

W Święto Trzech Króli  6 stycznia o godz. 15.00  odbędzie się w naszym kościele tradycyjny festiwal kolęd i pastorałek pt. „Moja rodzina przy żłóbku Pana”, śpiewanych przez dzieci do lat 6. Bliższe informacje jak również zapisy dzieci na festiwal u ks. Jakuba do niedzieli 31 grudnia.

W środę przypada święto św. Jana Ewangelisty a we czwartek św. Młodzianków, męczenników.

Sprzątanie kościoła. Bóg zapłać parafianom z Buliny za trud sprzątania kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższą sobotę prosimy parafian z Trzemeśni droga na Bulinę II część od r. Mistarzów do końca.

Poręba. Bóg zapłać za trud sprzątania kaplicy w minionym tygodniu i złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższym tygodniu  prosimy parafian zamieszkałych pod numerami: 166, 17, 396, 406, 196.

 

W środę 27.12 rozpoczniemy wizytę duszpasterską – pełny plan kolędy będzie umieszczony w najbliższym czasie na stronie internetowej parafii oraz w gablotach.

27.12, środa – od g. 9.00

Poręba Górna od rodziny Kasprzyckich do r. Słowików – ks. Jakub

Trzemeśnia od r. Jaśkowców do r. Górków – ks. Proboszcz

 

28.12, czwartek – od 9.00

Poręba Górna od r. Kozaków do r. Jagłów oraz r. Kucała /226/, Witkowscy /234/ i Księżarek /295/ - ks. Jakub

Trzemeśnia Zakościele od r. Janczaków i Niepsujów do r. Górków  – ks. Proboszcz

 

                29.12, piątek – od 9.00

Łęki od r. Skałków do r. Cienkoszów – ks. Jakub

Zasań  od r. Mochel ów do r. Trzepaczów – ks. Proboszcz

 

                30.12, sobota – od g. 9.00

Poręba Dolna od r. Wójtowiec do r. Dąbrowskich – ks. Jakub

Zasań – od rodziny Krzykawskich do r. Cienkoszów – ks. Proboszcz

Copyright © 2019 Parafia w Trzemeśni