Niedziela św. Rodziny - 31.12.2017

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Kalendarz liturgiczny. Dzisiaj, w ostatni dzień, roku odprawione będzie nabożeństwo przebłagalne z podsumowaniem roku i po nim Msza św. – początek o g. 16.30.

Jutro Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki i początek Nowego Roku. Msze św. odprawione będą jak w każdą niedzielę. Składka w tym dniu przeznaczona jest na budowę Centrum św. Jana Pawła II w Krakowie.

W sobotę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli. Msze św. będą odprawiane jak w niedzielę. Składka z tego dnia z kolei przeznaczona jest tradycyjnie na misje. W zakrystii znajdują się komplety kredy i kadzidła do poświęcenia w tym dniu co będzie miało miejsce na każdej Mszy św.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Chrztu Pańskiego – dodatkowa Msza św. chrzcielna będzie o g. 14.00. W przyszłą, pierwszą niedzielę miesiąca odbędzie się zmianka tajemnic różańcowych nowopowstałych róż MB Fatimskiej po Mszy św. o g. 9.00.

6 stycznia o godz. 15.00  odbędzie się w naszym kościele festiwal kolęd i pastorałek pt. „Moja rodzina przy żłóbku Pana”, śpiewanych przez dzieci do lat 6. Serdecznie zapraszamy całe rodziny, a zwłaszcza wszystkie babcie i dziadków.

W najbliższym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Z racji minionych świąt dodatkowa okazja do spowiedzi św. będzie tylko w piątek od g. 16.00. W Porębie od 15.00. Do chorych pojedziemy w lutym. W piątek po Mszy wieczornej nabożeństwo do NSPJ i po nim spotkanie straży honorowej na plebani.

Stowarzyszenie "My Łęczanie" zaprasza na rozstrzygnięcie IV Parafialnego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych i Gwiazd Betlejemskich, połączone z Jasełkami w wykonaniu Teatru Dużych i Małych z Łęk, które odbędzie się w Świetlicy w Łękach, w niedzielę, 14.01, o g. 15.30. Organizatorzy informują, że prace  konkursowe należy złożyć w Świetlicy w Łękach, w środę, 10 stycznia od 17.00 do 18.00. Regulamin Konkursu dostępny na tablicy ogłoszeń i fb Sołectwa Łęki. Prosimy mieszkańców Łęk o przyjęcie tradycyjnej grupy kolędniczej zbierającej na spłatę organów, która pójdzie po Łękach w dniach 5-7.01.2018. Zapraszamy chętnych do dołączenia się do Grupy Kolędniczej. Podobna grupa kolędnicza kwestuje po terenie Trzemeśni i Buliny. Również i w Porębie odbędzie się kolędowanie połączone z kwestą na remont dalszej części kaplicy. Wielkie Bóg zapłać za zaangażowanie kolędników i życzliwość parafian!W przyszłą niedzielę odbędzie się spotkanie zainteresowanych sprawami funkcjonowania orkiestry. Początek g. 18.00 na plebani. 

Sprzątanie kościoła. Bóg zapłać parafianom Trzemeśni za troskę o czystość naszej świątyni i złożoną ofiarę na kwiaty. W kolejnym tygodniu prosimy parafian z Buliny Górnej I część od r. Włudyka, Poręba 10 do r. Moryc, Bulina 27. Ze względu na święto to sprzątanie będzie w piątek o g. 18.00.

Poręba.  Bóg zapłać za dyżur sprzątania kaplicy. W najbliższym tygodniu  proszę o podjęcie dyżuru parafian zamieszkałych pod numerami: 161, 360, 160, 15, 102.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Józefa Kudłacz i Zofia Lampa – wieczny odpoczynek racz im dać Panie!                                                                                                                                  

Wizyta duszpasterska:

 

Środa 3.01:

od 9.00 – Zasań - od r. Jaśkowców do r. Hujdusów oraz r. Żabów, Głąbów, Jasków i Żądłów

Czwartek 4.01:

od 14.00 – Krupówka, od r. Suruło do r. St. i D. Dąbrowskich. Zmiana kolejności: od r. Mazurów ksiądz przejdzie do r. Dabrowskich, Twardoszów, Malinów i dalej wzdłuż drogi.

Copyrigcht © 2018 Parafia w Trzemeśni