Kalendarz liturgiczny. We środę wspomnienie św. Antoniego, opata, w piątek św. Józefa Pelczara. W czwartek 18.01 rozpoczyna się kolejny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

W sobotę na terenie Zasani rozpoczęło się kolędowanie połączone z kwestą na spłatę organów. Zachęcamy wszystkich do wspólnego kolędowania oraz prosimy o życzliwe przyjęcie grupy kolędniczej.

Jesteśmy w samym centrum sezonu grzewczego, a kościół ogrzewany jest od początku listopada do kwietnia. Dzięki temu nie musimy marznąć w naszym kościele. Wiąże się to jednak ze znacznie większymi wydatkami na ogrzewanie. Dlatego jak co roku zwracam się z prośbą o nieco większa ofiarę na składkę w przyszłym tygodniu. Będzie ona przeznaczona na zapłatę rachunków za ogrzewanie świątyni. Z góry Bóg zapłać.

Stowarzyszenie "My Łęczanie" przypomina, że  w dniu dzisiejszym w Świetlicy w Łękach od godz.15.30 odbywać się będzie rozstrzygnięcie IV Parafialnego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych i Gwiazd Betlejemskich  połączone z Jasełkami w wykonaniu Teatru Dużych i Małych z Łęk, na które serdecznie wszystkich zapraszamy.

Dzisiaj, tj. 14 stycznia, po Mszy św. o godzinie 17tej, odbędzie się wyjątkowy koncert w wykonaniu uczniów Archidiecezjalnej Szkoły Muzycznej z klasy organów naszego p. organisty, Tomasza. W programie, zróżnicowane stylistycznie utwory znanych kompozytorów muzyki organowej.
Serdecznie zapraszamy!

Sprzątanie kościoła. Bóg zapłać parafianom z Buliny za troskę o czystość naszej świątyni i złożoną ofiarę na wystrój ołtarza. W kolejną sobotę proszę o podjęcie dyżuru parafian z Buliny Górnej III część od r. Górków, Bulina 111 do r. Czajkowskich, Bulina 261.

Poręba.  Bóg zapłać za dyżur sprzątania kaplicy. W najbliższym tygodniu  proszę o podjęcie dyżuru parafian zamieszkałych pod numerami: 260, 211, 35, 226, 375.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp.: Władysława Pachacz i Józefa Łabędź – polećmy je Bożemu Miłosierdziu.

Wizyta duszpasterska:

Trzemeśnia: Wraz z kapłanem i ministrantami po kolędzie chodzi także pan organista lub  pan kościelny. Jest to dla nich dofinansowanie całorocznej pracy. Czasem jednak muszą przerwać kolędę by obsłużyć Mszę wieczorną lub pogrzeb. Jeżeli ktoś zamierzał ofiarować im jakiś datek, to proszę w takim wypadku zostawić go u ministrantów lub u księdza.

Poniedziałek 15.01:

Środa 17.01

od 9.00 – Radlanki: od rodziny Krupów do rodziny Bielów

Czwartek 18.01:

od 14.00 – Trzemeśnia Krupówka: od r. Marii i Antoniego Skórów do r. Marty i Krzysztofa Skórów

Piątek 19.01:

od 12.00 – Radlanki: od r. Malinów do r. Lisów

Sobota 20.01:

od 9.00 – Zasań: droga na Kamiennik lewa strona od r. Moryców do r. Łabędziów oraz r. Ziębów i Orzechowskich

od 9.00 – Łęki: od rodziny Gogól do rodziny Górków /314/