II Niedziela zwykła - 14.01.2018 r.

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Kalendarz liturgiczny. We środę wspomnienie św. Antoniego, opata, w piątek św. Józefa Pelczara. W czwartek 18.01 rozpoczyna się kolejny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

W sobotę na terenie Zasani rozpoczęło się kolędowanie połączone z kwestą na spłatę organów. Zachęcamy wszystkich do wspólnego kolędowania oraz prosimy o życzliwe przyjęcie grupy kolędniczej.

Jesteśmy w samym centrum sezonu grzewczego, a kościół ogrzewany jest od początku listopada do kwietnia. Dzięki temu nie musimy marznąć w naszym kościele. Wiąże się to jednak ze znacznie większymi wydatkami na ogrzewanie. Dlatego jak co roku zwracam się z prośbą o nieco większa ofiarę na składkę w przyszłym tygodniu. Będzie ona przeznaczona na zapłatę rachunków za ogrzewanie świątyni. Z góry Bóg zapłać.

Stowarzyszenie "My Łęczanie" przypomina, że  w dniu dzisiejszym w Świetlicy w Łękach od godz.15.30 odbywać się będzie rozstrzygnięcie IV Parafialnego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych i Gwiazd Betlejemskich  połączone z Jasełkami w wykonaniu Teatru Dużych i Małych z Łęk, na które serdecznie wszystkich zapraszamy.

Dzisiaj, tj. 14 stycznia, po Mszy św. o godzinie 17tej, odbędzie się wyjątkowy koncert w wykonaniu uczniów Archidiecezjalnej Szkoły Muzycznej z klasy organów naszego p. organisty, Tomasza. W programie, zróżnicowane stylistycznie utwory znanych kompozytorów muzyki organowej.
Serdecznie zapraszamy!

Sprzątanie kościoła. Bóg zapłać parafianom z Buliny za troskę o czystość naszej świątyni i złożoną ofiarę na wystrój ołtarza. W kolejną sobotę proszę o podjęcie dyżuru parafian z Buliny Górnej III część od r. Górków, Bulina 111 do r. Czajkowskich, Bulina 261.

Poręba.  Bóg zapłać za dyżur sprzątania kaplicy. W najbliższym tygodniu  proszę o podjęcie dyżuru parafian zamieszkałych pod numerami: 260, 211, 35, 226, 375.

 

W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp.: Władysława Pachacz i Józefa Łabędź – polećmy je Bożemu Miłosierdziu.

 

Wizyta duszpasterska:

Trzemeśnia: Wraz z kapłanem i ministrantami po kolędzie chodzi także pan organista lub  pan kościelny. Jest to dla nich dofinansowanie całorocznej pracy. Czasem jednak muszą przerwać kolędę by obsłużyć Mszę wieczorną lub pogrzeb. Jeżeli ktoś zamierzał ofiarować im jakiś datek, to proszę w takim wypadku zostawić go u ministrantów lub u księdza.

Poniedziałek 15.01:

od 9.00 – Łęki: od rodziny Jaworów do rodziny Szydlaków

1.       Jawor

2.       Kępa

3.       Podmokły

4.       Wincenciak, Kęsek

5.       Górka St.

6.       Kęsek Józef

7.       Kęsek Elżbieta

8.       Kęsek Maciej

9.       Frączek

10.   Kęsek Ewa

11.   Podolski T.

12.   Burkat J.

13.   Kęsek L.

14.   Prasil-Górka

15.   Makselon M.

 

16.   Kęsek J.

17.   Stasiak J.

18.   Zięba

19.   Stasiak

20.   Górka K.

21.   Górka-Wawruch

22.   Ulman R.

23.   Ulman St.

24.   Ulman M.

25.   Kęsek A.

26.   Kęsek Sz.

27.   Milewski

28.   Pachacz J.

29.   Szydlak

30.   Szydlak

31.   Szydlak

 

od 11.00 -  Trzemeśnia, droga na Bulinę: od rodziny Płatków do rodziny Sudrów

Wtorek 16.01

od 13.00 – Poręba Dolna: od rodziny Irzyków do rodziny Chlebickich

Środa 17.01

od 9.00 – Radlanki: od rodziny Krupów do rodziny Bielów

Czwartek 18.01:

od 14.00 – Trzemeśnia Krupówka: od r. Marii i Antoniego Skórów do r. Marty i Krzysztofa Skórów

Piątek 19.01:

od 12.00 – Radlanki: od r. Malinów do r. Lisów

Sobota 20.01:

od 9.00 – Zasań: droga na Kamiennik lewa strona od r. Moryców do r. Łabędziów oraz r. Ziębów i Orzechowskich

od 9.00 – Łęki: od rodziny Gogól do rodziny Górków /314/

Copyright © 2019 Parafia w Trzemeśni