Pielgrzymka do Mariazell

Pielgrzymka z Trzemeśni do Mariazell – Austria Sanktuarium Matki Bożej Królowej Narodów Słowiańskich

TERMIN : 01 – 05 maja 2018 r.

Cena : 1200 zł + 50 euro

Zapisy w Trzemeśni po Mszach św. w zakrystii do 18.II.2018 r

Przy zapisie wpłata 200 zł.

1 dzień  ( 01.05.2018 )

Msza św. o godz. 6 30 i wyjazd w kierunku Czech - Ołomuniec, kościół św. Michała Archanioła - modlitwa przy grobie św. Jana Sarkandra, ratusz, Górny Rynek - kolumna Trójcy Przenajświętszej i kolumna Mariacka - Dolny Rynek, kościół św. Wacława i kościół św. Maurycego, Muzeum Archidiecezjalne, kolacja i nocleg przy granicy.

2 dzień ( 02.05.2018 )

WIEDEŃ

śniadanie, przejazd do Wiednia, zwiedzanie: pałac Schonbrunn, okolice starego miasta wokół Ringu - pałac Hofburg, Katedra Św. Szczepana, kościół św. Karola Boromeusza, nocleg pod Wiedniem

3 dzień ( 03.05.2018 )

WIEDEŃ - MARIAZELL

śniadanie, Msza św. na Kahlenbergu (Odsiecz Wiednia), krótka wizyta w opactwie Klosterneuburg w drodze do Mariazell (Sanktuarium Maryjne), gdzie króluje M.B. Wielka Matka Austrii, Matka Ludów Słowiańskich, Wielka Pani Węgrów, rozważanie tajemnic różańca na dróżkach (źródło), zwiedzanie Sanktuarium, kolacja, nocleg.

4 dzień ( 04.05.2018 )

MARIAZELL - MELK - MARIA TAFERL

Msza św. w Bazylice, śniadanie, przejazd do Opactwa w Melku (św. Leopold i św. Kolumban) i do Sanktuarium Maryjnego Maria Taferl (M.B.Bolesna), przejazd malowniczą trasą zakolem Dunaju w kierunku Czech, nocleg

5 dzień ( 05.05.2018 )

śniadanie, przejazd do Welehradu (Opactwo), Zwiedzanie Bazyliki Wniebowzięcia NMP oraz tzw. Cyrylkę - nawiedzenie miejsc związanych z św. Cyrylem i Metodym, przejazd do Trzemeśni

Cena zawiera:

• przejazd komfortowym autokarem – klimatyzacja, WC, DVD, cafe-bar,
  • 4 noclegów w hotelach **/*** lub pensjonatach, (pokoje 2-, 3-osobowe)
  • 4 śniadań, 4 obiadokolacji,
  • opieka pilota,
  • ubezpieczenie NNW/KL, bagaż TU AXA

Cena nie zawiera:

• biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za przewodników miejscowych (ok. 35 EUR)
  • Obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) 10 PLN/os
  • napojów do obiadokolacji
  • ubezpieczenia od chorób przewlekłych

Spotkanie organizacyjne w Trzemeśni 18.II.2018 r.

po Mszy św.  o godz.17 00 w kościele.

Bliższe informacje: ks. Jakub Adamik tel. 661 370 498

Copyrigcht © 2018 Parafia w Trzemeśni