Pielgrzymka do Mariazell

^

 • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
  Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
 • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
  Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
 • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
  Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Pielgrzymka z Trzemeśni do Mariazell – Austria Sanktuarium Matki Bożej Królowej Narodów Słowiańskich

  

TERMIN : 01 – 05 maja 2018 r.

 

 Cena : 1200 zł + 50 euro

 

Zapisy w Trzemeśni po Mszach św. w zakrystii do 18.II.2018 r

Przy zapisie wpłata 200 zł.

 

PROGRAM

 

1 dzień  ( 01.05.2018 )

 Msza św. o godz. 6 30 i wyjazd w kierunku Czech - Ołomuniec, kościół św. Michała Archanioła - modlitwa przy grobie św. Jana Sarkandra, ratusz, Górny Rynek - kolumna Trójcy Przenajświętszej i kolumna Mariacka - Dolny Rynek, kościół św. Wacława i kościół św. Maurycego, Muzeum Archidiecezjalne, kolacja i nocleg przy granicy.

2 dzień ( 02.05.2018 )

WIEDEŃ

śniadanie, przejazd do Wiednia, zwiedzanie: pałac Schonbrunn, okolice starego miasta wokół Ringu - pałac Hofburg, Katedra Św. Szczepana, kościół św. Karola Boromeusza, nocleg pod Wiedniem

3 dzień ( 03.05.2018 )

WIEDEŃ - MARIAZELL

śniadanie, Msza św. na Kahlenbergu (Odsiecz Wiednia), krótka wizyta w opactwie Klosterneuburg w drodze do Mariazell (Sanktuarium Maryjne), gdzie króluje M.B. Wielka Matka Austrii, Matka Ludów Słowiańskich, Wielka Pani Węgrów, rozważanie tajemnic różańca na dróżkach (źródło), zwiedzanie Sanktuarium, kolacja, nocleg.

4 dzień ( 04.05.2018 )

MARIAZELL - MELK - MARIA TAFERL

Msza św. w Bazylice, śniadanie, przejazd do Opactwa w Melku (św. Leopold i św. Kolumban) i do Sanktuarium Maryjnego Maria Taferl (M.B.Bolesna), przejazd malowniczą trasą zakolem Dunaju w kierunku Czech, nocleg

5 dzień ( 05.05.2018 )

śniadanie, przejazd do Welehradu (Opactwo), Zwiedzanie Bazyliki Wniebowzięcia NMP oraz tzw. Cyrylkę - nawiedzenie miejsc związanych z św. Cyrylem i Metodym, przejazd do Trzemeśni

 

Cena zawiera:

 • przejazd komfortowym autokarem – klimatyzacja, WC, DVD, cafe-bar,
 • 4 noclegów w hotelach **/*** lub pensjonatach, (pokoje 2-, 3-osobowe)
 • 4 śniadań, 4 obiadokolacji,
 • opieka pilota,
 • ubezpieczenie NNW/KL, bagaż TU AXA

 

Cena nie zawiera:

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za przewodników miejscowych (ok. 35 EUR)
 • Obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) 10 PLN/os
 • napojów do obiadokolacji
 • ubezpieczenia od chorób przewlekłych

 

Spotkanie organizacyjne w Trzemeśni 18.II.2018 r.

po Mszy św.  o godz.17 00 w kościele.

Bliższe informacje: ks. Jakub Adamik tel. 661 370 498

Copyrigcht © 2018 Parafia w Trzemeśni