IV Niedziela zwykła - 28.01.2018

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

W sobotę wspomnienie św. Błażeja – po Mszy św. o g. 6.30 będzie błogosławieństwo świecami św. Błażeja.

W piątek  obchodzić będziemy święto Ofiarowania Pańskiego czyli MB Gromnicznej. Msze św. będą odprawiane tak jak w każdą niedzielę. W Porębie Msza św. będzie tylko o g. 15.30. W czasie każdej Mszy św. będą poświęcane gromnice. W to święto Kościół przeżywa jednocześnie dzień życia konsekrowanego. Składka przeznaczona będzie na wsparcie dla zakonów kontemplacyjnych.

W przyszłą niedziele dodatkowa Msza św. chrzcielna o g. 14.00.

W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. Dodatkowa okazja do spowiedź będzie we czwartek od 16.00 oraz w piątek od 16.00. W Porębie spowiedź w I piątek będzie od 14.30 do 15.30.

Odwiedziny chorych: ks. proboszcz uda się w najbliższą sobotę do chorych, których odwiedza w soboty. Do chorych odwiedzanych w piątek ks. proboszcz pojedzie za tydzień w piątek. Ks. Jakub pojedzie w najbliższą sobotę.

W czwartek Godzina Święta po wieczornej Mszy św., a w piątek adoracja wynagradzająca NS Pana Jezusa. Z kolei w sobotę wieczorem Msza wynagradzająca Niepokalanemu Sercu MB. Spotkanie zelatorów róż różańcowych odbędzie się w sobotę. W sobotę o 6.30 odprawiona zostanie Msza św. Arcybractwa MB Pocieszenia w języku łacińskim. Również w sobotę po wieczornej Mszy św. udzielane będzie błogosławieństwo matkom spodziewającym się dziecka. Zapraszamy na tę modlitwę również ojców.

Comiesięczna zmianka tajemnic róż różańcowych MB Fatimskiej odbędzie się w sobotę po Mszy św. wieczornej. Przed Mszą św. o g. 16.30 odmówiony będzie różaniec fatimski.

Młodzież - kandydatów do bierzmowania z kl. III gimnazjum zapraszamy wraz z rodzicami na Mszę św. we czwartek o g. 17.00. Po Mszy św. i nabożeństwie odbędzie się zmianka tajemnic różańcowych.

Młodzież klas VII i II gimnazjum przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy wraz z rodzicami w piątek na Mszę św. o g. 17.00. Po Mszy św. i nabożeństwie odbędzie się zmianka tajemnic różańcowych.

Zakończyło się kolędowanie tradycyjnych grup kolędniczych we wszystkich rejonach naszej parafii.  Składamy wielkie Bóg zapłać wszystkim, którzy zaangażowali się w to kolędowanie pomimo różnorodnych trudności. Dziękujemy wszystkim, którzy z wielką życzliwością przyjęli kolędników. Bóg zapłać za złożone ofiary, które przeznaczone są na fundusz dalszej spłaty organów. W najbliższą niedzielę po wieczornej Mszy św. na g. 18.00 zapraszamy wszystkie grupy kolędnicze na wspólne kolędowanie do kościoła. Zapraszamy również wszystkich miłośników kolęd i pastorałek, abyśmy razem mogli przeżyć wieczór kolędowy na zakończenie pięknego okresu Bożego Narodzenia.

Sprzątanie kościoła. Bóg zapłać parafianom z Buliny za troskę o czystość naszej świątyni i złożoną ofiarę na wystrój ołtarza. W kolejną sobotę prosimy o dyżur parafian z Łęk lewa strona od r. Makselon do r. Ulman.

Poręba.  Bóg zapłać za dyżur sprzątania kaplicy. W najbliższym tygodniu  proszę o podjęcie dyżuru parafian zamieszkałych pod numerami: 125, 400, 33, 116, 84. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o g. 10.30 odbędzie się zmianka tajemnic różańcowych róży fatimskiej.

Polećmy Bożemu Miłosierdziu śp. Genowefę Orzechowską – wieczny odpoczynek…

 

WIZYTA DUSZPASTERSKA

 

Poniedziałek 29.01

od g. 9.00: Łęki - od r. Płachtów do r. Bałów

od g. 9.30: Trzemeśnia - droga na Kamiennik od r. Meslem do r. Srembaczów oraz r. Dudów, Pasiowiec i Podmokłych

 

Wtorek 30.01

  1. g.13.00: Zarzecze - od r. Skałków do r. Mitanów

 

Środa 31.01

od g. 9.00: Trzemeśnia Morycówka i Botkówka, od r. Jaśkowców do r. Woźniaków

 

Czwartek 1.02

od g. 9.00: Łęki - od r. Topów do r. Oników

Copyright © 2019 Parafia w Trzemeśni