II Niedziela W. Postu - 25.02.2018

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Dzisiaj w naszej parafii rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne – bardzo ważny element religijnego przeżywania Wielkiego Postu i osobistej troski o jakość sumienia i zbawienia duszy. Rekolekcje wygłosi ks. Krzysztof  Łytkowski – kapłan Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paolo z Gdyni.

PLAN wg. załącznika. Spowiedź świąteczna przewidziana jest na sobotę 24 marca, ale już we wtorek i środę od g. 16.30 będzie okazja do spowiedzi rekolekcyjnej dla tych, którzy będą chcieli w pełni przeżyć rekolekcje. Również we wtorek i środę na Mszach św. rekolekcyjnych zbierana będzie ofiara na pokrycie kosztów rekolekcji.

W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Dodatkowa okazja do spowiedzi na I piątek będzie tylko w piątek od g. 16.00, a w Porębie od g. 14.30. Po drodze krzyżowej dla dorosłych odbędzie się krótkie spotkanie straży honorowej, a w sobotę po nabożeństwie wieczornym spotkanie zelatorów róż różańcowych. Do chorych z Komunią św. udamy się jak co miesiąc w piątek i sobotę.

W sobotę o 6.30 odprawiona zostanie Msza św. AMBP w języku łacińskim. W sobotę na wieczorną Mszę św. wynagradzającą Niepokalanemu Sercu MB zapraszamy czcicieli MB Fatimskiej, a także rodziców spodziewających się dziecka. Przed Mszą św. o 16.30 będzie różaniec, a po nabożeństwie zmianka tajemnic dwóch róż fatimskich – do kompletu drugiej róży brakuje jeszcze kilku osób.

W przyszłą niedzielę odprawiona zostanie dodatkowa Msza św. chrzcielna o g. 14.00.

W najbliższy piątek w naszym kościele będzie mieć miejsce szczególne wydarzenie religijne i muzyczne zarazem – zostanie odprawione wyjątkowe nabożeństwo drogi krzyżowej w muzycznej aranżacji zespołu Noro Lim. Misterium pt. „Idziemy za Tobą” oparte jest na rozważaniach drogi krzyżowej. Ten 45-minutowy spektakl to przejmująca opowieść o ostatniej drodze Jezusa, zilustrowana obrazami przedstawiającymi Mękę Pańską. Autorzy i wykonawcy, zespół Noro Lim, gościli już w wielu kościołach w całej Polsce. Po koncercie będzie możliwość nabycia płyt z nagraniem spektaklu. Początek o g. 19.30. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w tej wyjątkowej drodze krzyżowej.

W zakrystii są do nabycia za ofiarą min. 7 zł baranki wielkanocne. Tymi ofiarami wspieramy dzieła charytatywne Caritas naszej Archidiecezji.

Sprzątanie kościoła. Bóg zapłać za troskę o czystość naszej świątyni i złożoną ofiarę na wystrój ołtarza. W kolejną sobotę prosimy parafian z Łęk prawa strona od r. Oników do r. Cyganków.

Poręba.  

W niedzielę po Mszy św. i Gorzkich Żalach będzie zmianka tajemnic róży fatimskiej. Bóg zapłać za dyżur sprzątania kaplicy. W najbliższym tygodniu  proszę o podjęcie dyżuru parafian zamieszkałych pod numerami: 220, 266, 53, 239, 48.

.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Agnieszka Gogól i Józef Lenart  – polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.

 

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza do bezpłatnego udziału w ogólnopolskiej Spartakiadzie Zimowej, 3 marca w Koninkach. Uczestnicy na nartach i snowboardzie będą zmagać się w slalomie gigancie. Ponadto „zjazd na byle czym”, konkurencje dla rodzin oraz quizy z nagrodami. Aby się zarejestrować wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie www.spartakiadazimowa.pl.

Copyright © 2018 Parafia w Trzemeśni