III Niedziela W. Postu - 4.03.2018

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Trwa czas Wielkiego Postu – pamiętajmy o uczestnictwie w nabożeństwach Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej, które są wyraźnym znakiem podjętej pokuty za grzechy.

W zakrystii można nabyć baranki wielkanocne wspierając tym samym działalność Caritas charytatywną naszej Archidiecezji.

W środę na Mszę św. o godz. 17 00 i na nowennę do naszej Matki Pocieszenia, zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. wraz z rodzicami. Po nabożeństwie spotkanie z rodzicami w kościele.

Młodzież klas III gimnazjum wraz z rodzicami zapraszamy na drogę krzyżową w piątek o g. 19.30. Po niej nastąpi zmianka tajemnic różańcowych.

Z kolei młodzież klas VII i II gimnazjum wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę św. i drogę krzyżową w piątek o g. 17.00. Po drodze krzyżowej również nastąpi zmianka tajemnic różańcowych.

W przyszłą niedzielę o g. 18.00 odbędzie się w naszym kościele wielkopostny recital organowy Bartosza Patryka Rzymana pt. "Człowiek żyje prawdziwie ludzkim życiem dzięki kulturze" - św. Tomasz z Akwinu. W programie m.in. wielkopostne utwory Jana Sebastiana Bacha.

BARTOSZ PATRYK RZYMAN – wybitny organista, występuje na estradach międzynarodowych, w Polsce i całej Europie. Ma na swoim koncie około 300 recitali i koncertów, w tym między innymi na XII Jasnogórskich Wieczorach Organowych, podczas których wykonał koncert finałowy a także recitale i koncerty w katedrach i sanktuariach w Warszawie, Opolu, Łodzi, Bydgoszczy, Gdańsku, Częstochowie, Sandomierzu, Krakowie, Lublinie, Wrocławiu i wielu innych. Występował na ponad 50-ciu międzynarodowych festiwalach muzyki organowej. Posiada nagrania telewizyjne, radiowe i płytowe.
Jest także wokalistą a swój głos kształcił w Stuttgarcie. Należy do Stowarzyszenia Twórców i Animatorów Kultury oraz do koła Literatów Polskich im. Zbigniewa Herberta, a także do Towarzystwa Mariana Sawy w Skierdach k. Warszawy. Jest również wokalistą i poetą.

 

Sprzątanie kościoła. Bóg zapłać parafianom z Łęk za posprzątanie kościoła na niedzielę i ofiarę na kwiaty. W kolejną sobotę prosimy o podjęcie dyżuru rodziny Łęk prawa strona od r. Lisów do r. Kasprzyckich

Poręba.  

Bóg zapłać za dyżur sprzątania kaplicy. W najbliższym tygodniu  proszę o podjęcie dyżuru parafian zamieszkałych pod numerami: 14, 26, 128, 313, 118.

Copyright © 2019 Parafia w Trzemeśni