IV Niedziela W.Postu - 11.03.2018

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Dzisiaj rozpoczynamy drugą połowę Wielkiego Postu. Tym bardziej zatem zachęcamy do gorliwości w uczestnictwie w nabożeństwach drogi krzyżowej i gorzkich żali.

Spotkanie Kręgu biblijnego odbędzie się w piątek po drodze krzyżowej dla młodzieży ok. 20.30.

Jak słyszeliśmy w kazaniu ks. Jakuba do niedzieli palmowej możemy do zakrystii przynosić artykuły spożywcze i chemiczne, z których przygotujemy świąteczne paczki dla potrzebujących z naszej wspólnoty parafialnej. Za wszelkie dary serca już teraz mówimy wszystkim darczyńcom " Bóg zapłać" Więcej informacji u ks. Jakuba. Można również wesprzeć tą akcję finansowo, przesyłając dowolną kwotę na konto parafialne z dopiskiem „Braterska Pomoc Wielkopostna”.

 

W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne.

Kaplica w Porębie ogłasza konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną z racji zbliżającej się niedzieli palmowej. Kryteria: palma musi mieć minimum 2 m wysokości, powinna być zrobiona z naturalnych materiałów bez użycia sztucznych kwiatów. Konkurs rozstrzygnięty będzie po Mszy św. o g. 10.15 w Porębie w niedzielę Palmową. Dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody w dwóch kategoriach – największa i najpiękniejsza palma. Fundatorem nagród jest Kółko Rolnicze z Poręby.

W najbliższy wtorek, 13.03 ze względu na spowiedź w Zakliczynie Msza św. wieczorna będzie o g. 18.00. Podobnie w Porębie Msza św. będzie też o 18.00.

Dzisiaj o g. 18.00 odbędzie się w naszym kościele wielkopostny recital organowy Bartosza Patryka Rzymana pt. "Człowiek żyje prawdziwie ludzkim życiem dzięki kulturze" . BARTOSZ PATRYK RZYMAN to wybitny organista, wokalista i poeta. Ma na swoim koncie około 400 recitali i koncertów w Polsce i w Europie. Występował na ponad 50-ciu międzynarodowych festiwalach muzyki organowej. Posiada nagrania telewizyjne, radiowe i płytowe.  Zapraszamy wszystkich miłośników muzyki do naszej świątyni, aby na modlitwie i medytacji  przeżyć ten wieczór w nastroju wielkopostnej muzyki organowej.

 

Sprzątanie kościoła. Bóg zapłać parafianom z Łęk za sprzątanie świątyni i ofiarę na wystrój ołtarza. W kolejną sobotę prosimy rodziny z Łęk droga na Kornatkę od r. Mazurów do r. Topów i Bargielów.

Poręba.  Bóg zapłać za dyżur sprzątania kaplicy. W najbliższym tygodniu  proszę o podjęcie dyżuru parafian zamieszkałych pod numerami: 104, 257, 203, 114, 117.

W  minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Władysław Kozaczyk – wieczny odpoczynek….

Copyright © 2019 Parafia w Trzemeśni