V Niedziela W.Postu - 18.03.2018

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Spowiedź wielkopostna będzie w najbliższą sobotę od g. 8.00 do 12.00 i od 14.00 do 17.00 z przerwami. Spowiedź w Porębie będzie w piątek od 14.00 do 15.30. Nie odkładajmy spowiedzi na Wielki Tydzień!

Do zakrystii można przynosić trwałe artykuły spożywcze (cukier, ryż, makarony, mąkę itp.) oraz chemię gospodarczą, z których zostaną przygotowane paczki dla potrzebujących. Można je przynosić do niedzieli palmowej. Można również wesprzeć tę akcję finansowo, przesyłając dowolną kwotę na konto parafialne z dopiskiem „Braterska Pomoc Wielkopostna”. Wspierając Caritas naszej diecezji można nabyć w zakrystii baranki na stół wielkanocny.

Za tydzień Niedziela Palmowa - poświęcenie palm będzie o g. 12.00 przed wejściem do nowego kościoła. Również w przyszłą niedzielę ostatnie gorzkie żale. Tradycyjnie zbierana będzie wtedy  składka na kwiaty i dekoracje Ciemnicy oraz Bożego Grobu.

 Serdecznie zapraszamy wszystkich na Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii w niedzielę palmową. Rozpoczniemy ją o 17.45 w kościele, a zakończymy na cmentarzu parafialnym. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec lub zniczy. Prosimy Straż Pożarną z wszystkich jednostek naszej parafii o włączenie się w to nabożeństwo tak jak w poprzednich latach oraz o zabezpieczenie trasy.

W ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania w szczególny sposób zaproszona jest młodzież z klas III gimnazjum jak również przyszłoroczni bierzmowani z kl. VII i II gimnazjum.

 

Kaplica w Porębie zaprasza na konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Konkurs rozstrzygnięty będzie po Gorzkich Żalach w Porębie w niedzielę Palmową. Dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody w dwóch kategoriach – największa i najpiękniejsza palma.

W najbliższy wtorek ze względu na spowiedź w Jaworniku msza św. wieczorna będzie o g. 18.00. Podobnie w Porębie msza św. popołudniowa też będzie o g. 18.00.

Sprzątanie kościoła. Bóg zapłać za troskę o czystość naszej świątyni i złożoną ofiarę na wystrój ołtarza rodzinom z Lęk. W kolejną sobotę prosimy parafian z Łęk prawa strona od r. Olesków do r. Szlachetków. Ze względu na dzień spowiedzi sprzątanie będzie w sobotę po wieczornej Mszy ok. g. 17.30.

Poręba.  Bóg zapłać za dyżur sprzątania kaplicy. W najbliższym tygodniu  proszę o podjęcie dyżuru parafian zamieszkałych pod numerami: 103, 183, 181, 209, 315.

Copyright © 2018 Parafia w Trzemeśni