Poniedziałek Wielkanocny - 2.04.2018

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia przeżycia Triduum Paschalnego. Bóg zapłać ks. Jakubowi za przygotowanie liturgii, a ministrantom i lektorom z Trzemeśni i Poręby za  piękne służenie. Dziękujemy panom organistom, scholi w Porębie, chórowi w Trzemeśni za ogromny trud włożony w przygotowanie strony muzycznej. Strażakom za wielogodzinną wartę przy Grobie Pańskim zarówno w Trzemeśni jak i w Porębie oraz wszystkim czuwającym na modlitwie szczególnie w godzinach nocnych – grupom parafialnym, osobom indywidualnym a także młodzieży. Podobnie dziewczynkom ze scholi w Porębie za piękny śpiew. Dziękujemy osobom niosącym baldachim, feretrony, chorągwie i świece oraz dzieciom sypiącym kwiatki na procesji zmartwychwstania. Dziękujemy p. Kasi, Michałowi i Rafałowi za przygotowanie dekoracji kwiatowych ołtarza, ciemnicy i grobu Pańskiego, a także wszystkim, którzy natrudzili się przy dekoracji kaplicy w Porębie. Bóg zapłać  wreszcie panom kościelnym: Michałowi z Trzemeśni i Leszkowi z Poręby za wielogodzinną obecność w kościele i kaplicy.

Pragniemy podziękować także Orkiestrze z Zasani za to, że pokonawszy niemałe problemy, wznowiła swoją działalność. Swą grą uświetniła wczorajszą rezurekcje jak i drogę krzyżowa ulicami parafii. Cały czas zwracamy się z apelem do wstąpienia do Orkiestry i zasilenia jej składu. Próby orkiestrowe odbywają się w piątki w szkole w Trzemeśni. Od 14:30 lekcje indywidualne z profesjonalnymi nauczycielami, a od godziny 20:00 rozpoczyna się próba główna całej orkiestry. Można wtedy przyjść i porozmawiać o ewentualnym wystąpieniu w szeregi Orkiestry.

Prawie 30 rodzin z naszej wspólnoty parafialnej otrzymało pomoc materialną z przygotowanych darów w ramach akcji " Braterska pomoc Wielkopostna". Wszystkim darczyńcom oraz wolontariuszom za okazaną dobroć składamy serdeczne Bóg zapłać. Niech Zmartwychwstały Pan wynagrodzi Waszą hojność obfitością Swoich darów.

 W środę na Mszę św. o godz. 17.00 i nabożeństwo do naszej Matki Pocieszenia zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. wraz z rodzicami. Po nabożeństwie spotkanie w kościele. 

W tym tygodniu wypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi będzie tylko w piątek od 16.00 w Trzemeśni i od 15.00 w Porębie. Do chorych udamy się jak co miesiąc. Jak co miesiąc odbędą się również spotkania Straży Honorowej i zelatorów.

W sobotę o 6.30 Msza św. AMBP. W sobotę na Mszę św. o g. 17.00 zapraszamy rodziców spodziewających się dziecka na comiesięczną modlitwę. Po tej Mszy św. odbędzie się zmiana tajemnic dwóch róż fatimskich. Wcześniej o 16.30 odmówiony zostanie różaniec. W Porębie zmianka tajemnic będzie w niedzielę po Mszy o 10.30.

W czwartek na Mszę św. o g. 17.00 zapraszamy młodzież z kl. VII i II gimnazjum wraz z rodzicami na comiesięczną modlitwę. Podobnie w piątek na Mszę św. o g. 17.00 zapraszamy młodzież kl. III gimnazjum wraz z rodzicami.

Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego i początek 74. Tygodnia Miłosierdzia. Składka z tego dnia przeznaczona jest na potrzeby Caritas naszej Archidiecezji.

 

Dziękujemy parafianom z Łęk za ofiarne posprzątanie kościoła po uroczystościach wigilii paschalnej. W kolejną sobotę proszę parafian z Łęk prawa strona od r. Światłoniów do r. Ćwierzów. Również bardzo dziękujemy szczególnie młodym strażakom z Trzemeśni za wyczyszczenie kostki na placu kościelnym po okresie zimy. A wymagało to wiele wysiłku.

Poręba: W najbliższym tygodniu proszę o dyżur sprzątania kaplicy parafian zamieszkałych pod numerami: 261, 168, 422, 195, 24.

Copyrigcht © 2018 Parafia w Trzemeśni