III Niedziela wielkanocna - 15.04.2018

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Dzisiaj rozpoczynamy 10. Tydzień Biblijny. W piątek o g. 19.30 na plebani odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką biblijną.

W przyszłą niedzielę ks. prałat Mieczysław Niepsuj odprawi o g. 12.00 Mszę św. dziękczynną w 50 -lecie święceń kapłańskich. Będzie to uroczystość o charakterze prywatnym – główny jubileusz obchodzić będziemy 2 września w czasie odpustu parafialnego. Za dwa tygodnie 28 IV nastąpi w Krakowie beatyfikacja Hanny Chrzanowskiej. Ks. Prałat jako główny postulator procesu beatyfikacyjnego udzielił obszernego wywiadu w najbliższym numerze tygodnika Niedziela, który jest dostępny w kioskach Ruchu.

Ruch Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej przygotował bogatą ofertę wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Wyjazdy odbywają się w dwóch terminach:

Pierwszy:  od 29 czerwca do 15 lipca 2018 r.

Drugi: od 17 lipca do 2 sierpnia 2018 r.

Zaproszenie kierowane jest do wszystkich chętnych: dzieci i młodzieży naszej parafii, szczególnie do ministrantów, lektorów i dziewczynek ze scholii, którzy chcieliby spędzić czas wakacji w sposób aktywny i przeżyć coś pięknego.

Rodziców dzieci zainteresowanych wyjazdem wakacyjnym zapraszamy na spotkanie w najbliższy piątek 20 kwietnia, po Mszy św. wieczornej ok. godz. 17.30

 

Dziękujemy parafianom z Zasani za dyżur sprzątania kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższym tygodniu proszę parafian z Zasani lewa strona od r. Bożeny Leśniak do r. Maria Moryc.

Poręba. Dziękuję za dyżur sprzątania kaplicy i za złożoną ofiarę na kwiaty. Na kolejny tydzień proszę parafian zamieszkałych w Porębie 249, 115, 170, 95, 13.

Copyright © 2019 Parafia w Trzemeśni