IV Niedziela wielkanocna - 22.04.2018

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Dzisiaj Przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania i początek tygodnia modlitw w tej intencji. Krakowskie Seminarium Duchowne przyjmuje zgłoszenia kandydatów, którzy chcieliby ofiarować swoje życie Panu Bogu i Kościołowi w służbie kapłańskiej.

Z udziałem Episkopatu Polski, władz państwowych, przedstawicieli międzynarodowego środowiska pielęgniarskiego, a także kilkuset osób chorych i niepełnosprawnych odbędzie się 28 kwietnia beatyfikacja służebnicy Bożej Hanny Chrzanowskiej. Uroczystościom w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach przewodniczył będzie papieski legat, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kard. Angelo Amato. Uroczysta Msza św., podczas której zostanie beatyfikowana Hanna Chrzanowska, pionierka pielęgniarstwa społecznego i współpracownica Karola Wojtyły, rozpocznie się o godz. 10.00, ale już od 9.00 trwać będzie modlitewne przygotowanie do tego wydarzenia. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie pracowników służby zdrowia do udziału w tych uroczystościach.

W poniedziałek przypada Uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski.

W sobotę rozpoczynamy kolejny cykl parafialnej Fatimy czyli nabożeństw Pocieszenia. Odbywać się będą w każdą ostatnią sobotę miesiąca od kwietnia do października. O g. 19.30 będzie koronka do MB, o 20.00 Msza św. z kazaniem i po niej procesja światła wokół kościoła. W tym roku modlić się będziemy szczególnie w intencji Ojczyzny w ramach przygotowań do 100-lecia odzyskania niepodległości. Zapraszamy do udziału grupy parafialne, dzieci i pobożną młodzież oraz wszystkich czcicieli MB.

W tym tygodniu odbędą się spotkania w grupach młodzieży z kl. III gimnazjum.

W przyszłą niedzielę ofiarą do puszek będziemy mogli wesprzeć działalność Hospicjum w Wiśniowej.

Bóg zapłać parafianom z Zasani za dyżur sprzątania kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. Na najbliższą sobotę prosimy mieszkańców Zasani lewa strona od r. Adama Gogóla do r.  Józefy Moryc.

 

Poręba. Dziękuję za dyżur sprzątania kaplicy i za złożoną ofiarę na kwiaty. Na kolejny tydzień proszę parafian zamieszkałych w Porębie 71, 61, 405, 222, 164.

 

Polećmy Bożemu Miłosierdziu śp. Mariana Talagę i Marię Kasprzycką, którzy odeszli do wieczności.

Copyright © 2019 Parafia w Trzemeśni