V Niedziela wielkanocna - 29.04.2018

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Od 1 maja w naszej parafii obowiązywać będzie letni porządek Mszy św. W tygodniu Msze wieczorne będą o g. 18.00. W niedzielę wieczorna Msza św. również o g. 18.00. W Porębie Msze św. w tygodniu będą o g. 16.30, a w niedzielę o 16.00. W tygodniu poranne Msze św. będą w starym kościele. od przyszłej niedzieli możliwość indywidualnej adoracji Najśw. Sakramentu już od g. 17.00.

Jutro o g. 17.30 w odprawimy pierwsze nabożeństwo majowe. Nabożeństwa od 1 maja będą w tygodniu o g. 18.30,  a w niedzielę i święta o g. 17.30. W Porębie nabożeństwa majowe będą w niedzielę i święta o 15.30, a w tygodniu po Mszy popołudniowej. Starajmy się uczestniczyć w majówkach ku czci Matki Bożej zarówno w kościele jak i przy licznych kapliczkach rozsianych po naszej pięknej parafii. Niech kapliczki będą na nowo uporządkowane i udekorowane. W poniedziałki do kościoła zapraszamy szczególnie dzieci z klas I i II SP, we wtorki z III i IV, w środy z V i VI, w czwartek z kl. VII a w piątek z Gimnazjum.

W środę nie będzie spotkania rodziców i dzieci komunijnych.

We czwartek Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. będą jak w każdą niedzielę.

W najbliższą sobotę 5 maja OSP w Trzemeśni świętować będzie 125-lecie swojego istnienia. Uroczystość rozpocznie się Mszą św. o g. 15.00 w kościele. Następnie na placu przed strażnicą nastąpi m.in. poświęcenie nowego wozu bojowego. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w tych uroczystościach, aby Panu Bogu podziękować za tyle lat nieprzerwanej działalności straży pożarnej i prosić o błogosławieństwo na kolejne lata służby dla porządku i bezpieczeństwa naszej parafii i wszystkich miejscowości.

I Piątek. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. Dodatkowa okazja do spowiedzi będzie z w czwartek od g. 17.30 oraz w piątek od 17.00. W Porębie spowiedź w I piątek od 15.30 do 16.30. Z wizytą do chorych udamy się w piątek i sobotę jak co miesiąc. W pierwszy piątek spotkanie Straży Honorowej po nabożeństwie. W sobotę Msza św. o 6.30 dla członków Arcybractwa MB Pocieszenia w j. łacińskim, a wieczorem Msza wynagradzająca Sercu MB za grzechy świata. Po tej Mszy św. spotkanie zelatorów róż różańcowych. Jak co miesiąc zapraszamy na tę wieczorną Mszę św. rodziców oczekujących potomstwa. Wcześniej o 17.30 odmówiony zostanie różaniec fatimski. Po nabożeństwie nastąpi zmianka tajemnic różańcowych róż fatimskich. W Porębie zmianka tajemnic będzie po Mszy dopołudniowej w niedzielę.

W przyszłą niedzielę będzie dodatkowa Msza św. chrzcielna o g. 14.00.

W przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie rady parafialnej, rady ekonomicznej, byłych członków rady budowy, organizatorów festynów i wszystkich, którzy także w tym roku chcieliby włączyć się w przygotowanie festynu parafialnego. Szczególnie też zapraszamy ludzi młodych.

Dzisiaj wolontariusze hospicjum z Wiśniowej zbierają datki na działalność hospicjum.

Dziękujemy parafianom z Zasani za dyżur sprzątania kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższym tygodniu proszę parafian z Zasani lewa strona od r. Józefy i Tadeusza Górka do r. Marii Gogól.

Poręba. Dziękuję za dyżur sprzątania kaplicy i za złożoną ofiarę na kwiaty. Na kolejny tydzień proszę parafian zamieszkałych w Porębie 147, 147a, 72, 12, 72a.

Arcybiskup Metropolita Krakowski udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych wszystkim wiernym przebywającym w granicach Archidiecezji Krakowskiej w piątek dnia 4 maja 2018 roku. Wszystkich korzystających z tej dyspensy zachęca się do podjęcia innych form aktów pokutnych, a zwłaszcza czynów miłosierdzia chrześcijańskiego.

Copyright © 2019 Parafia w Trzemeśni