VI Niedziela zwykła - 6.05.2018 r.

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

W poniedziałek, wtorek i środę obchodzimy tzw. dni krzyżowe – codziennie o 6.30 wokół starego kościoła będzie procesja z modlitwami o urodzaje i zachowanie od klęsk żywiołowych.

Nie zapominajmy, że maj jest miesiącem maryjnym, dlatego znajdźmy chwile czasu na uczestnictwo w majówkach ku czci MB. W poniedziałki do kościoła zapraszamy szczególnie dzieci z klas I i II SP, we wtorki z III i IV, w środy z V i VI, w czwartek z kl. VII a w piątek z Gimnazjum.

W środę na Mszę św. o g. 18.00 i nowennę do MB Pocieszenia zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami. Po nabożeństwie odbędzie się spotkanie w kościele.

Z kolei w czwartek zapraszamy młodzież z kl. VII i II gimnazjum wraz z rodzicami na comiesięczną modlitwę w intencji owocnego przyjęcia sakramentu bierzmowania. Podobnie w piątek zapraszamy tegorocznych kandydatów, młodzież z kl. III gimnazjum wraz z rodzicami na wspólną modlitwę.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

W przyszłą niedzielę zbierana będzie druga w tym roku kwartalna składka inwestycyjna na spłatę organów. Składane na ten cel ofiary są konieczne, aby pokryć zaciągnięty na ten cel kredyt bankowy. Dziękujemy ofiarodawcom za hojność i zrozumienie.

 

Dziękujemy mieszkańcom z Zasani za wczorajsze sprzątanie starego i nowego kościoła oraz złożoną ofiarę na kwiaty. Na kolejny tydzień prosimy mieszkańców z Zasani lewa strona od r.  Beaty Cyrek do r. Anny Zabłockiej.

Poręba. Dziękujemy za dyżur sprzątania kaplicy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych. Na kolejny tydzień prosimy parafian zamieszkałych w Porębie 47, 49, 126a, 126, 128.

 

Bożemu Miłosierdziu polećmy śp. Józefa Krupę, który zakończył ziemskie życie.

Copyright © 2019 Parafia w Trzemeśni