Wniebowstąpienie Pańskie - 13.05.2018

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. We środę święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika.

W przyszłą niedzielę 20.V przeżywać będziemy Uroczystość Pierwszej Komunii św.

Próby dzieci przed uroczystością Pierwszej Komunii będą w środę, czwartek i w piątek od godz.16.30 do 19.00. Prosimy o punktualność wszystkie dzieci.

W sobotę o godz. 9.00 spowiedź św. dla dzieci, rodziców i rodziców chrzestnych. Prosimy dorosłych, aby ze spowiedzi korzystali już przez cały tydzień przed Mszą św.

W niedzielę o godz. 9.30 Msza św. Pierwszokomunijna.  Dzieci gromadzą się przy kościele o godz. 9.10 i uroczyście wchodzą do kościoła, aby po raz pierwszy w pełni uczestniczyć we Mszy św.

Po południu w dzień Pierwszej Komunii św. dzieci po raz drugi przyjdą do kościoła z rodzicami chrzestnymi na nabożeństwo majowe i odnowienie Przyrzeczeń Chrztu św. o godz. 16.00.

Przez cały biały tydzień dzieci uczestniczą w Mszy św. i nabożeństwie majowym o godz. 18.00 

W związki z I Komunią św. Msza św. w Porębie w najbliższą niedzielę będzie odprawiona nie o 10.30 ale o g. 11.00.

I Komunia św. w roku 2019 będzie w trzecią niedzielę maja czyli 19 maja.

W dniach od 22 do 29 czerwca organizowana jest 8 dniowa pielgrzymka do Medjugorie ze znanym już nam biurem pielgrzymkowym "Orlando". Zapisy po Mszach św. u pana kościelnego w zakrystii do 10 czerwca. Bliższe informacje do zabrania ze stolika przy wyjściu z kościoła, na plakatach w gablotach oraz u ks. Jakuba.

Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. Procesja będzie szła tradycyjną trasą. Już teraz prosimy rodziny o przygotowanie ołtarzy. W tym roku prosimy o przygotowanie IV ołtarza przez mieszkańców Łęk a drogi mieszkańców Poręby.

 

Dziękujemy parafianom z Zasani za dyżur sprzątania kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższym tygodniu prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

Poręba. Dziękujemy za dyżur sprzątania kaplicy i za złożoną ofiarę na kwiaty. Na kolejny tydzień prosimy rodziców dzieci I-komunijnych z Poręby.

Copyright © 2019 Parafia w Trzemeśni