Niedziela Zesłania Ducha Św. - 20.01.2018

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Uroczystość MB Matki Kościoła. Msze św. będą jak w każdą niedzielę. W Porębie Msza św. zostanie odprawiona tylko o g. 16.00. We wtorek w liturgii wspomnienie św. Rity. W czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

W ostatnią sobotę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo Pocieszenia – parafialną Fatimę. O 19.30 będzie koronka do MB. O 20.00 Msza św. w intencji Ojczyzny z okazji obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości i na zakończenie procesja światła.

Dzisiaj, w dzień I Komunii św., dzieci przychodzą wraz z rodzicami chrzestnymi na majówkę o g. 16.00 połączoną z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych. Przez cały biały tydzień dzieci będą uczestniczyć we Mszy św. o g. 18.00 połączoną z majówką. W sobotę, na zakończenie białego tygodnia, zapraszamy dzieci na nabożeństwo pocieszenia ku czci Matki Bożej.

W niedzielę 3 czerwca na Mszy św. o godz. 9.00 uczniowie klas 4. naszej parafii będą przeżywać rocznicę swojej Pierwszej Komunii św. Liturgiczne przygotowanie tej uroczystości będzie w piątek 25.05 o g. 16.30 oraz we wtorek 29.05 również o g. 16.30.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o g. 12.00 ks. Jakub świętować będzie XXV rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich. Otoczmy serdeczną modlitwą Czcigodnego Jubilata, aby sakrament kapłaństwa promieniował w Jego sercu na kolejne lata Jego posługi dla Kościoła Świętego.

W minioną niedzielę na składkę inwestycyjną zebrano 21 173 zł, 50 $ . Wielkie Bóg zapłać wszystkim darczyńcom!

W dniach od 22 do 29 czerwca organizowana jest 8 dniowa pielgrzymka do Medjugorie ze znanym już nam biurem pielgrzymkowym "Orlando". Zapisy po Mszach św. u pana kościelnego w zakrystii do 10 czerwca. Bliższe informacje do zabrania ze stolika przy wyjściu z kościoła, na plakatach w gablotach oraz u ks. Jakuba.

Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. Tydzień temu w ogłoszenia wkradła się pomyłka. Prosimy o przygotowanie ołtarzy I i II rodziny z Trzemeśni, III mieszkańców Łęk, IV mieszkańców Zasani a dekoracji drogi mieszkańców Poręby.

Dziękujemy strażakom z Trzemeśni i Poręby za umycie kostki wokół kościoła na dzisiejszą uroczystość a rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za zorganizowanie sprzątania kościoła. W najbliższym tygodniu prosimy parafian z Zasani prawa strona od r. Zofii Kuchnia Zofia do r. Józefa Szymoniaka.

Poręba. Prosimy parafian zamieszkałych w Porębie 8, 227, 54, 227a, 259 o dyżur sprzątania kaplicy w nadchodzącym tygodniu.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności św. Ludwik Leśniak, polećmy go Bożemu Miłosierdziu.

Copyright © 2019 Parafia w Trzemeśni