Niedziela Trójcy Św. - 27.05.2018

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

We wtorek przypada wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej.

W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Porządek Mszy św. będzie jak w niedzielę. W Porębie Msza św. będzie o g. 7.00 oraz o 16.00. Wcześniej o 15.30 nabożeństwo czerwcowe z procesją.

Procesja Bożego Ciała wyruszy po Mszy św. o g. 9.00 i przejdzie tradycyjną trasą. Zachęcamy Parafian do licznego udziału w procesji. Prosimy  poczty sztandarowe Straży, orkiestrę z Zasani, dziewczynki do sypania kwiatków, chłopców z dzwoneczkami, dzieci I-komunijne w strojach komunijnych, osoby do niesienia świec, feretronów, chorągwi i baldachimów. Pamiętajmy o udekorowaniu domów. Procesja zakończy się przy ołtarzu w bramie przed głównym wejściem do starego kościoła, dlatego prosimy o nieparkowanie samochodów w rejonie schodów starego kościoła.

Procesje wokół kościoła będą przez całą oktawę Bożego Ciała o g. 18.30 po Mszy. Podobnie w  Porębie po Mszy św. czyli ok. 17.00.  

W niedzielę 3 czerwca na Mszy św. o godz. 9.00 uczniowie klas 4. naszej parafii będą przeżywać rocznicę swojej Pierwszej Komunii św. Liturgiczne przygotowanie tej uroczystości będzie we wtorek 29.05 o g. 16.30. Po próbie dzieci zostają na Mszę św. i nabożeństwo majowe. Spowiedź dzieci i ich rodzin będzie w czasie spowiedzi I piątkowej.

W tygodniu przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi będzie przez cały tydzień przed Mszami św. rano i wieczorem. W piątek spowiedź od g. 17.00, a w Porębie od godz. 15.30 do 16.30. Do chorych udamy się w piątek i sobotę.

W piątek po wieczornej Mszy św. spotkanie Straży Honorowej, a w sobotę zelatorów róż różańcowych.

W sobotę o g. 6.30 Msza św. AMBP w języku łacińskim. Wieczorna Msza św. o g. 18.00 wynagradzająca Niepokalanemu Sercu MB połączona z błogosławieństwem dla rodziców oczekujących potomstwa. O 17.30 odmówiony zostanie różaniec fatimski, a po procesji zmianka tajemnic róż fatimskich. W Porębie zmianka tajemnic będzie w niedzielę.

2 czerwca (sobota) o 19.30 w kościele pw. Matki Bożej Pocieszenia, odbędzie się koncert organowo - wokalny "Maryja - Matka Miłosierdzia" w wykonaniu Natalii Czuhaj i Tomasza Chorzalskiego. W programie m.in. prawykonanie kantaty sopranowej autorstwa naszego p.organisty. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Dziękujemy parafianom z Zasani za dyżur sprzątania kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. Na najbliższą sobotę prosimy rodziny z Zasani prawa strona od r. Stanisława Żaby do r. Agnieszki Jasek.

Poręba.

Dziękujemy za dyżur sprzątania kaplicy i za złożoną ofiarę na kwiaty. Na kolejny tydzień prosimy parafian zamieszkałych w Porębie 225, 187, 210, 119, 86.

Copyright © 2019 Parafia w Trzemeśni