IX Niedziela zwykła - 3.06.2018

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po procesji udzielane będzie błogosławieństwo dzieciom.

W piątek z kolei przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. odbędzie się procesja eucharystyczna wokół kościoła. Z racji uroczystości nie obowiązuje post od potraw mięsnych w tym dniu. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

 

W tym tygodniu odbędą się spotkania w grupach kandydatów do bierzmowania z kl. III gimnazjum.

 

Pozostały jeszcze 4 miejsca na wrześniową pielgrzymkę do Medjugorie. Bliższe informacje u ks. Jakuba a zapisy u pana kościelnego w zakrystii. W przyszłą niedzielę 10 czerwca po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie organizacyjne dla udających się na tą pielgrzymkę w kościele.

 

Dziękujemy parafianom z Zasani za dyżur sprzątania kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. Na najbliższą sobotę prosimy rodziny z Zasani prawa strona od r. Grażyny  Biel do r. Stanisława  Jaśkowca.

Poręba.

Dziękujemy za dyżur sprzątania kaplicy i za złożoną ofiarę na kwiaty. Na kolejny tydzień prosimy parafian zamieszkałych w Porębie 188, 336, 141, 440, 143.

Copyright © 2019 Parafia w Trzemeśni