W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Dodatkowa okazja do spowiedzi będzie w piątek od 17.00 a w Porębie od 15.30. Prosimy jednak, aby ze spowiedzi korzystać przez cały tydzień przed Mszami św.. W czwartek wieczorem Godzina Święta, a w piątek nabożeństwo do Serca PJ, po którym odbędzie spotkanie Straży Honorowej. W sobotę wieczorna Msza św. wynagradzająca Sercu MB, a po niej zmianka tajemnic róż fatimskich oraz spotkanie zelatorów róż różańcowych. Przed Mszą św. o g. 17.30 odmówiony zostanie różaniec. W czasie tej Mszy św. udzielane będzie błogosławieństwo rodzicom oczekującym potomstwa. Do chorych ks. Proboszcz pojedzie w piątek i sobotę, a ks. Jakub dopiero we wrześniu.

W przyszłą sobotę Msza św. o g. 6.30 Arcybractwa MB Pocieszenia w języku łacińskim.

We środę rozpoczyna się miesiąc sierpień – miesiąc podejmowania abstynencji jako ofiary i modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach. W naszej parafii prowadzona jest księga abstynencji. Wszyscy, którzy zechcieliby złożyć czasowy ślub abstynencji za siebie lub kogoś w rodzinie, mogą to uczynić zgłaszając się do kapłana.

W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza św. chrzcielna o g. 14.00.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom i ofiarodawcom indywidualnym jak i biznesowym oraz uczestnikom festynu, dzięki którym mogliśmy przeżyć czas wspólnej zabawy a przy okazji pozyskać kolejne fundusze na spłatę instrumentu organowego. Podziękowanie składamy głównym organizatorom strony logistycznej festynu: p. Jurkowi Janii oraz p. Wojciechowi Leśniakowi. Na ręce p. Józefa Górki oraz p. Ewy Rajcy przekazujemy podziękowanie Radzie Ekonomicznej i Radzie Parafialnej.  Dziękujemy Urzędowi Miasta i Gminy za udostępnienie sceny. Strażakom z Poręby i Buliny za dopilnowanie porządku i bezpieczeństwa, strażakom z Zasani za wypożyczenie namiotów, strażakom z Trzemeśni z p. Jerzym Maliną za udostępnienie strażnicy. Dziękujemy p. Ani Stępień za obsługę finansową, kołom gospodyń wiejskich  i wreszcie młodzieży! Wiele osób zaangażowało się w organizację festynu - wszystkim jeszcze raz wielkie Bóg zapłać!

Bóg zapłać rodzinom z Trzemeśni Krupówki i Kwintówki za dyżur sprzątania Kościoła i ofiarę na kwiaty. W przyszłą sobotę prosimy parafian z Trzemeśni Brzeg.

PORĘBA:

Bóg zapłać za troskę o czystość kaplicy w minionym tygodniu. Na kolejny tydzień proszę parafian zamieszkałych pod numerami 281, 267, 43, 193, 189.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Teofila Dudę i Józefa Moryca – polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.