XVIII Niedziela zwykła - 5.08.2018

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Kalendarz liturgiczny. W poniedziałek obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego. W czwartek święto Patronki Europy św.Edyty Stein. W sobotę św. Klary.

W przyszłą niedzielę – 12 VIII zbierać będziemy trzecią w tym roku składkę inwestycyjną na rzecz spłaty wybudowanych organów. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za dotychczasowe, wytrwałe wspieranie tego dzieła.

 

 

Bóg zapłać rodzinom z Trzemeśni Brzegu za dyżur sprzątania Kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. W przyszłą sobotę prosimy parafian z Trzemeśni Waloski

 

PORĘBA:

Zbliża się ku końcowi etap załatwiania spraw formalnych dotyczących gazociągu w Porębie. Zaledwie u kilku osób pozostają sprawy nieuregulowane co zatrzymuje realizację tej inwestycji. Linia gazociągu obejmuje nie tylko domy prywatne, ale także szkołę, strażnicę i kaplicę. Dlatego apelujemy o otwartość na dobro wspólne tych mieszkańców, którzy mają sprawy z gazociągiem nieuregulowane. Patrzmy nie tylko na osobiste interesy, ale także na korzyść, która będzie służyć wielu ludziom. Jeśli formalności zostaną załatwione pomyślnie to prace mogłyby ruszyć jeszcze tej jesieni.

Bóg zapłać za troskę o czystość kaplicy w minionym tygodniu. Na kolejny tydzień proszę parafian zamieszkałych pod numerami 378, 27, 7, 70, 206.

 

Polećmy Bożemu Miłosierdziu zmarłych: Karolinę Janczak i Jadwigę Kasprzycką.

Copyright © 2019 Parafia w Trzemeśni