XIX Niedziela zwykła - 12.08.2018

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Kalendarz liturgiczny. Jutro święto NMP kalwaryjskiej, we wtorek wspomnienie św. Maksymiliana Kolbe.

W środę obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. sprawowane będą jak w niedzielę. Na każdej Mszy św. będzie obrzęd poświęcenia ziół i kwiatów. W Porębie Msza św. o g. 10.30 będzie miała charakter odpustu ku czci św. Maksymiliana, patrona kaplicy. Po Mszy św. będzie również procesja wokół kaplicy.

W piątek święto św. Jacka, jednego z patronów naszej archidiecezji.

W przyszłą niedzielę będzie można wesprzeć dalsze leczenie chorego na serce Mateusza Chrobaka z Sułkowic. Jego rodzice już kiedyś zbierali datki na syna, a teraz jadą na kolejną operację do Niemiec. Bliższe informacje znajdują się na stronie internetowej parafii.

 

Bóg zapłać rodzinom z Trzemeśni Waloski za dyżur sprzątania Kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. W przyszłą sobotę prosimy parafian z Trzemeśni Gogole.

 

PORĘBA:

Dzisiaj w Trzemeśni zbierana jest kwartalna składka na budowę organów. Również w Porębie w najbliższych dniach przejdzie kwesta III kwesta kwartalna, aby zgromadzić  fundusze na kontynuację remontu II części kaplicy. Prosimy o zorganizowanie się dwójek, aby – jeśli to możliwe - do końca sierpnia przejść po kweście. Z góry składamy „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom.

Bóg zapłać również za troskę o czystość kaplicy w minionym tygodniu. Na kolejny tydzień proszę parafian zamieszkałych pod numerami 41, 148, 6, 80, 120.

.

Polećmy Miłosierdziu Bożemu duszę św. Jana Jaśkowca i Józefa Szymoniaka, Annę Górkę i Rozalię Kapuśnik, którzy odeszli do wieczności.

Copyright © 2019 Parafia w Trzemeśni