XXII Niedziela zwykła - 2.09.2018

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Suma odpustowa zostanie odprawiona o g. 12.00. W ramach odpustu parafialnego będziemy świętować 50-lecie kapłaństwa ks. prałata Mieczysława Niepsuja, który w czasie tej Mszy św. wprowadzi do naszego kościoła relikwie bł. Hanny Chrzanowskiej. Zakończeniem dzisiejszego święta będą nieszpory maryjne o g. 17.30. Wtedy też będzie można oddać cześć relikwiom bł. Hanny.

Dzisiaj orkiestra z Zasani po każdej Mszy świętej daje mini koncert zbierając tym samym datki na dalsze funkcjonowanie i rozwój orkiestry.

Jutro przypada wspomnienie św. Grzegorza Wlk., w piątek św. Melchiora Grodzieckiego a w sobotę święto Narodzenia NMP. Zgodnie z tradycją po Mszy św. o 6.30 będzie obrzęd poświęcenia ziarna na zasiew.

Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego będzie o g. 9.00 dla SP w Trzemeśni i Zasani. W Porębie o g. 8.00.

W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. Dodatkowa okazja do spowiedzi będzie w czwartek od 17.00 oraz w piątek od 17.00. W Porębie spowiedź w piątek od 15.30. Do chorych księża pojadą według tradycyjnego harmonogramu. We czwartek po Mszy wieczornej godzina święta a w piątek nabożeństwo pierwszo piątkowe, po którym odbędzie się spotkanie straży honorowej.

W najbliższą środę na Mszę św. i nabożeństwo do MB Pocieszenia zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. wraz z rodzicami. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie z dziećmi i rodzicami.

Koło Gospodyń Wiejskich w Trzemeśni przy współpracy Kółka Rolniczego, Sołtysa i Rady Sołeckiej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzemeśni zapraszają na Dożynki Parafialne, które odbędą się w Trzemeśni w przyszłą niedzielę tj. 9 września. Uroczystość rozpocznie się Mszą Św. dziękczynną za szczęśliwe zbiory o g.12.00. Po Mszy Św. Korowód Dożynkowy przejdzie na Plac przy Strażnicy OSP w Trzemeśni i tam kontynuowane będą dalsze uroczystości dożynkowe. W trakcie dożynek odbędzie się min. konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, prezentacja Kół Gospodyń Wiejskich, występ Chóru Parafialnego na wesoło, w stylu ludowym oraz występ zespołu regionalnego Pciminie. Ok. godz.17.00 rozpocznie się zabawa taneczna. Organizatorzy częstować będą wszystkich smakoszy grochówką, kwaśnicą oraz zupą po węgiersku. Szczegóły wydarzenia podane są na plakatach.

W minionym tygodniu rozpoczęły się prace przy wymianie dachu zabytkowego kościoła. Przywrócony zostanie pierwotny gont dachu i wieżyczek. Prace potrwają ok. 2 miesięcy. Prosimy o ostrożność i nieparkowanie samochodów w okolicach trwających prac.

Przy ołtarzu MB od strony chrzcielnicy wyłożona jest księga abstynencji, do której może wpisać się każdy, kto podjął 100 dni abstynencji na 100-lecie odzyskania niepodległości.

Są jeszcze dwa wolne miejsca na pielgrzymkę do Medjugorie. Informacje u p. kościelnego.

Bóg zapłać rodzinom z Trzemeśni Zakościela za dyżur sprzątania Kościoła w minioną sobotę i złożoną ofiarę na kwiaty. W przyszłą sobotę prosimy parafian z Trzemeśni droga na Zasań.

PORĘBA: Bóg zapłać za troskę o czystość kaplicy w minionym tygodniu. Na kolejny tydzień proszę parafian zamieszkałych pod numerami 93, 90, 121, 85, 39.

Polećmy Panu Bogu śp. Antoniego Dąbrowskiego, który odszedł do wieczności.

Copyright © 2019 Parafia w Trzemeśni