XXIII Niedziela zwykła - 10.09.2018

^

 • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
  Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
 • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
  Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
 • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
  Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Kalendarz liturgiczny. We środę obchodzimy wspomnienie Imienia NMP ustanowione na pamiątkę zwycięskiej Odsieczy Wiedeńskiej. We czwartek wspomnienie św. Jana Chryzostoma. W piątek święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W sobotę wspomnienie MB Bolesnej.

W sobotę 15 września na Suchej Polanie odbędzie się XVIII Zlot Szlakami Walk Partyzanckich. Uroczysta Msza św. za poległych o g. 11.00 przy ołtarzu polowym. Po Mszy św. w programie m.in. rekonstrukcja historyczna bitwy partyzanckiej.

W środę na Mszę św. i nabożeństwo do MB Pocieszenia zapraszamy uczniów kl. IV wraz z rodzicami. Będziemy dziękować za otrzymane dary, przede wszystkim za dar Pierwszej Komunii św. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami i dziećmi w kościele.

 

W sobotę 22 września wyruszy z naszej parafii autokarowa pielgrzymka do Medjugorie, światowego sanktuarium MB Królowej Pokoju. Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 5.00 a po Mszy św. pakowanie bagażu i wyruszenie w drogę. Jest jeszcze jedno wolne miejsce. Bliższe informacje u pana kościelnego. 

Orkiestra Dęta z Zasani serdecznie dziękuje za datki w czasie koncert odpustowego, na którym uzbierano łączną kwotę 4608 zł. Pozwoli to na dalsze funkcjonowanie orkiestry i zapewnienie oprawy muzycznej świąt takich jak Pasterka, Rezurekcja i Boże Ciało.

Wśród projektów budżetu obywatelskiego znajduje się m. inn. zadanie nr 60 - monitoring w miejscowości Trzemeśnia. Na pewno chcemy, aby w naszej miejscowości było bezpiecznie bo zdarzają się kradzieże, dewastacje, czasem pojawiają się na parkingu auta na obcych rejestracjach, z których przekazywane są jakieś przesyłki, kręcą się podejrzane osoby. Monitoring znacznie poprawiłby poczucie naszego bezpieczeństwa.

Potrzebny jest nr  PESEL oraz tel. komórkowy :

 1. Wejdź na stronę www.bo.myslenice.pl
 2. Kliknij w środkowej części ekranu przycisk ,,Głosuj on-line‘’ oraz wypełnij formularz danych osobowych.
 3. Zaznacz wybrane zadanie ogólno miejskie oraz okręgowe/sołeckie.
 4. Potwierdź swój wybór - przepisując kod, który otrzymałeś SMSem.

Przypominamy , że z jednego numeru telefonu można potwierdzić tylko dwa głosy.

Do oddania głosu potrzebne są więc takie dane jak imię i nazwisko , PESEL oraz trzeba mieć ze sobą telefon komórkowy

Bóg zapłać rodzinom z Trzemeśni za sprzątanie Kościoła w minioną sobotę i złożoną ofiarę na kwiaty. W przyszłą sobotę prosimy parafian z rejonu Trzemeśnia droga na Kamiennik od r. Kabaja do r. Ulmaniec.

PORĘBA:

Bóg zapłać za troskę o czystość kaplicy w minionym tygodniu. Na kolejny tydzień proszę parafian zamieszkałych pod numerami  23, 185, 343, 20, 240.

 

Polećmy Bożemu Miłosierdziu śp. Teofila Per, który zakończył już życie doczesne.

Copyright © 2019 Parafia w Trzemeśni