XXIV Niedziela zwykła - 16.09.2018

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Kalendarz liturgiczny. We wtorek obchodzimy święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. W piątek święto św. Mateusza, apostoła, w sobotę bł. Bernardyny Jabłońskiej.

We wtorek 18.09.2018 na Mszę Świętą o godzinie 18.00 zapraszamy dzieci ze scholi, młodzież oazową, ministrantów i lektorów z rodzicami oraz rodziny Domowego Kościoła. Eucharystią rozpoczniemy rok formacyjny i przez wstawiennictwo świętego Stanisława Kostki będziemy prosić o jego owocne przeżywanie.

W środę na Mszę św. i nabożeństwo do MB Pocieszenia zapraszamy uczniów kl. IV wraz z rodzicami. Będziemy dziękować za otrzymane dary, przede wszystkim za dar Pierwszej Komunii św. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami i dziećmi w kościele.

 

W najbliższy piątek o g. 14.00 wyruszy III dwudniowy rajd turystyczny szlakami górskimi wokół naszej parafii. W zakrystii są do pobrania karty zgłoszeniowe, które należy wypełnić i oddać do wtorku. We czwartek po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie informacyjne. Na zakończenie rajdu w sobotę o g. 16.30 odprawiona zostanie na Krowiej Górze Msza św. przy zamontowanym tam krzyżu. Krzyż upamiętni miejsce pierwszego kościoła w Trzemeśni i jednocześnie będzie parafialną pamiątką 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

W sobotę 22 września wyruszy z naszej parafii autokarowa pielgrzymka do Medjugorie. Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 5.00, a po Mszy św. pakowanie bagażu i wyruszenie w drogę. Jest jeszcze jedno wolne miejsce. Bliższe informacje u p. kościelnego. 

W zakrystii jest do nabycia nr Niedzieli, w którym znajduje się wywiad i relacja z Jubileuszu 50-lecia kapłaństwa ks. prałata Mieczysława Niepsuja. Z jego darowizny, oprócz monstrancji, zamontowano w prezbiterium w minionym tygodniu dwie lampy wieczne.

Dotarła do nas informacja o leczeniu pooperacyjnym ks. Piotra Dąbrowskiego, misjonarza w Peru oraz o zbieranych środkach na pokrycie kosztów leczenia w ramach salezjańskiego projektu. Projekt ten został już zamknięty po wpłacie brakujących środków przez rodzinę ks. Piotra. Możemy jednak wesprzeć jego działalność misyjną wpłacając datki w ramach innego projektu rozbudowy oratorium czyli świetlicy dla dzieci i młodzieży zebranej z ulicy. Bliższe informacje są na stronie fb parafii.

Zbiórka na leczenie Jakuba Mistarza.

Bóg zapłać rodzinom za dyżur sprzątania Kościoła w minioną sobotę i złożoną ofiarę na kwiaty. W przyszłą sobotę proszę parafian z rejonu Droga na Kamiennik cz.2., od r. Bednarzów do r. Orzechowskich.

PORĘBA:

Bóg zapłać za troskę o czystość kaplicy w minionym tygodniu. Na kolejny tydzień proszę parafian zamieszkałych pod numerami  394, 192, 111, 145, 66.

W najbliższym tygodniu odbędzie się w Porębie spotkanie przedwyborcze do samorządu i na urząd burmistrza MiG Myślenice. Bliższe informacje są na wywieszonych plakatach.

 

W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Józef Kuc i Bronisława Piekarz – polećmy ich Bożemu miłosierdziu.

Copyright © 2019 Parafia w Trzemeśni