XXV Niedziela zwykła - 23.09.2018

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Kalendarz liturgiczny. W piątek wspomnienie św. Wacława. W sobotę święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. W tym dniu mija 265 rocznica powstania Arcybractwa MB Pocieszenia w naszej parafii. Zachęcamy nowych chętnych do wpisania się w szeregi arcybractwa – informacje i zapisy w zakrystii albo u zelatorki arcybractwa p. Janiny Skałki.

W najbliższą, ostatnią sobotę miesiąca zapraszamy na parafialną Fatimę czyli Nabożeństwo Pocieszenia – o g. 19.30 odmówimy koronkę i litanię do MB, o 20.00 Msza św. w intencji Ojczyzny, a po niej procesja światła.

Zapraszamy dzieci i młodzież do włączenia się w grupy parafialne – w najbliższą sobotę rozpoczną się spotkania scholi i oazy dzieci bożych o g. 10.00 na plebani. Również w sobotę odbędzie się spotkanie oazy młodzieży o g. 9.00 na plebanii, na które zapraszamy młodzież od klasy 7, gimnazjum oraz szkół średnich.

W minionym tygodniu na Krowiej Górze zamontowany został krzyż jubileuszowy 100-lecia niepodległości i wybudowany kamienny ołtarz, przy którym wczoraj odprawiona została Msza św. z udziałem kilkudziesięciu osób. Dziękujemy właścicielom gruntu za udostępnienie miejsca i wszystkim osobom, dzięki którym wykonano i zamontowano krzyż oraz ołtarz.

Spotkanie kręgu biblijnego dla wszystkich zainteresowanych tematyką biblijną odbędzie się w najbliższy piątek o g. 19.30 na plebani.

Dziękujemy również pewnej rodzinie, która chciała pozostać anonimowa, strażakom i innym osobom za zorganizowanie, ufundowanie i pomoc przy III Rajdzie śladami ks. P. Wykurza szlakami wokół naszej parafii. Wzięło w nim udział ponad 50 dzieci i młodzieży.

"Stowarzyszenie „My Łęczanie” zaprasza dzisiaj wszystkich parafian na Piknik w Łękach. W programie sporo atrakcji: darmowa zjeżdżalnia, malowanie twarzy, loteria fantowa i wiele innych. Początek dziś o godzinie 15.00."

Dzisiaj przed kościołem rodzina Kamila Mistarza zbiera datki na kosztowną rehabilitację dziecka.

Ogłoszenie zbiórka "Łukasz Dudzik".

 

Sprzątanie. Dziękujemy parafianom za dyżur sprzątania naszej świątyni oraz za ofiarę na kwiaty. Na kolejną sobotę prosimy mieszkańców Trzemeśni Radlanki Górne od r. Łabędziów do rodziny Podmokłych.

 

Poręba.

Bóg zapłać za przygotowanie kaplicy do dzisiejszej niedzieli oraz za ofiarę na kwiaty. W następnym tygodniu prosimy, aby dyżur podjęli parafianie z pod numerów  439, 392, 251, 335, 173/1.

 

W najbliższy wtorek odbędzie się w kaplicy spotkanie rady odnowy kaplicy. Początek o g. 19.30.

Copyright © 2019 Parafia w Trzemeśni