XXVIII Niedziela zwykła - 14.10.2018

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Kalendarz liturgiczny. W poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Teresy od Jezusa. We wtorek św. Jadwigi Śląskiej, we środę św. Ignacego Antiocheńskiego, we czwartek święto św. Łukasza – patrona służby zdrowia, w piątek bł. ks. Jerzego Popiełuszki, męczennika, a w sobotę uroczystość św. Jana Kantego, patrona profesorów i studentów.

Dzisiaj w całej Polsce obchodzimy XVIII Dzień Papieski. W gablocie wywieszone są plakaty o uroczystościach odpustowych w Sanktuarium św. Jana Pawła II. W najbliższy czwartek o g. 8.00 odprawiona zostanie Msza św. dla dekanatu myślenickiego.  Zachęcamy parafian, którzy mogą, do udziału w tej Mszy św.

Trwają nabożeństwa różańcowe w tygodniu po Mszach wieczornych o 17.30 /w Porębie o 16.00/, a w niedzielę przed Mszą wieczorną.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Składką z tego dnia wspieramy działalność misyjną Kościoła w krajach, gdzie ludzie nie znają jeszcze Ewangelii.

Po Mszach św. w zakrystii lub w kancelarii prosimy o składanie dorocznych ofiar na wywóz śmieci w wysokości 20 zł od jednego domu lub rodziny.

 

Zbliżają się Uroczystości Wszystkich Świętych – zadbajmy o groby naszych bliskich. Jednocześnie serdecznie prosimy, aby śmieci nie pozostawiać na górze cmentarza, a tym bardziej nie wyrzucać ich poza cmentarz. Dla ułatwienia utrzymania porządku bardzo prosimy by śmieci przynosić pod kontener i by nie wrzucać do niego zeschniętych kwiatów tylko zostawić obok. Do kontenera wrzucamy odpady szklane i plastikowe.

 

Przy wyjściach z kościoła znajdują się kartki na wypominki roczne i jednorazowe. Wypominki składać można po Mszach św..

 

W środę na nabożeństwo różańcowe zapraszamy wszystkich chłopców, którzy chcieliby dołączyć do grona ministrantów. Służba przy ołtarzu to zaszczyt i wyróżnienie nie tylko dla ministrantów ale również dla rodziców i rodziny. Prosimy również rodziców, aby pomogli swoim synom w podjęciu odpowiedzialnej decyzji. Po różańcu spotkanie dla kandydatów w zakrystii.

W najbliższy piątek na Mszę św. o g. 17.00 i różaniec zapraszamy rodziców i młodzież kl. VII, która rozpoczyna dwuletni cykl przygotowania do sakramentu bierzmowania.

 

 

 

Sprzątanie. Dziękujemy parafianom za dyżur sprzątania naszej świątyni oraz za ofiarę na kwiaty. Na kolejną sobotę prosimy mieszkańców Trzemeśni droga do Poręby prawa strona od r. Łabędziów do r. Janczak.

 

Poręba. Bóg zapłać za przygotowanie kaplicy do dzisiejszej niedzieli oraz za ofiarę na kwiaty. W następnym tygodniu proszę, aby dyżur podjęli parafianie z pod numerów  166, 17, 396, 406, 196.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Krzysztof Ulman – wieczny odpoczynek ….

Copyright © 2019 Parafia w Trzemeśni