XXXI Niedziela zwykła - 4.11.2018

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

W piątek święto poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w sobotę wspomnienie św. Leona Wlk. Papieża.

W niedzielę 11 XI obchodzić będziemy 100-ną Rocznicę Odzyskania Niepodległości. O g. 11.45 nastąpi uroczyste podniesienie flagi państwowej na placu przy maszcie, a później Msza św. za Ojczyznę. Prosimy o asystę poczty sztandarowe strażaków jak i uczniów szkół naszej parafii.

W najbliższą środę zapraszamy rodziców i dzieci pierwszokomunijne na wieczorną Mszę św. o g.17.00 i spotkanie.

W tym tygodniu odbędą się spotkania do bierzmowania w grupach: kl.VIII w czwartek po Mszy o 17.30, a kl. III Gimnazjum w piątek również po Mszy św. czyli ok. 17.30. Spotkania odbędą się w kościele.

Codziennie w tym tygodniu o 16.30 odmawiać będziemy modlitwy za zmarłych z odczytaniem wypominków jednorazowych.

W przyszłą niedzielę zbierana będzie na tacę czwarta kwartalna składka inwestycyjna. Wraz z dodatkowymi środkami zbieranymi z innych okazji jest ona konieczna, aby móc regularnie spłacać raty kredytowe za organy. Świadomi kumulacji wielu wydatków tym bardziej dziękujemy ofiarodawcom za każdą złotówkę.

Dziękujemy za sprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i złożoną ofiarę na kwiaty ołtarza. W nadchodzącym tygodniu prosimy mieszkańców Trzemeśni tzw. Berlin do r. Olejarzów.

 

Poręba.

Od jutra rozpoczną się prace remontowe w pierwszej części kaplicy. Przez jakiś czas będzie ona wyłączona z użytkowania. Wejście do kaplicy w tygodniu będzie możliwe tylko z boku. W pierwszej kolejności założona zostanie nowa posadzka z ogrzewaniem podłogowym. Następnie wymieniona zostanie stolarka drzwiowa i okienna. Później obłożone zostaną ściany kamieniem dekoracyjnym i założone drewniane elementy dekoracyjne słupów i stropu.

W najbliższych dniach przejdzie kwartalna kwesta na rzecz remontu kaplicy. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, dzięki którym możliwa jest modernizacja kaplicy.

Bóg zapłać za sprzątanie kaplicy w minionym tygodniu i złożoną ofiarę. W najbliższym tygodniu  proszę parafian zamieszkałych pod numerami: 260, 211, 35, 226, 375.

W minionym tygodniu odszedł nagle do wieczności śp. Józef Kalisz – wieczny odpoczynek…

Copyright © 2019 Parafia w Trzemeśni