XXXIII Niedziela zwykła - 18.11.2018

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

We wtorek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego. We środę wspomnienie Ofiarowania NMP. W czwartek św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej, a w przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

W piątek 23.11 obchodzić będziemy odpust ku czci św. Klemensa - patrona naszej parafii. Msze św. będą odprawiane w starym kościele o g. 7.00, 9.00 i 12.00. Suma odpustowa będzie wyjątkowo o g. 18.00 zakończona wystawieniem Najświętszego Sakramentu i oddaniem czci relikwiom św. Klemensa. Jeżeli nie będą możliwe Msze św. w starym kościele z powodu trwającego remontu to odprawiane będą w nowym kościele.

Od dziś ruszyła w naszej wspólnocie parafialnej po raz kolejny, piękna charytatywna akcja Paczki św. Klemensa. Na stronie internetowej naszej parafii można wybrać rodzinę w trudnej sytuacji materialnej, by dla niej przygotować paczkę z racji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Wszystkich gorąco zachęcamy, aby odważyć się i może wraz z rodziną, zakładem pracy czy sąsiadami przygotować paczkę dla konkretnej rodziny.  Nie trzeba zaspokoić wszystkich potrzeb opisanej rodziny lecz na miarę naszych możliwości starać się zaspokoić te potrzeby najważniejsze. Bliższe informacje znajdują się na stronie internetowej naszej parafii i u ks. Jakuba. Można również akcję wesprzeć finansowo, przekazując osobiście lub na konto parafii dowolną kwotę z dopiskiem "Paczka Św. Klemensa". 

 Dzisiaj ofiarą do puszek możemy wesprzeć naszego rodaka, ks. Zbigniewa, który już w najbliższą sobotę wraca na placówkę misyjną do Boliwii. Za tydzień – również ofiarą do puszek – będziemy mogli wesprzeć ubogich z racji przypadającego dziś Światowego Dnia Ubogich.

 W przyszłą niedzielę 25 listopada na Mszy św. o godz. 12.00 modlić się będziemy za naszego czcigodnego ks. proboszcza i wypraszać za przyczyną świętego patrona wszelkie potrzebne dary i łaski tak bardzo potrzebne w posłudze kapłańskiej. Pamiętajmy również w naszych codziennych modlitwach o duchowym wsparciu ks. solenizanta.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i złożoną ofiarę na kwiaty ołtarza. W nadchodzącym tygodniu proszę mieszkańców Trzemeśni od rodziny Stalmachów do rodziny Faracików.

Poręba. Bóg zapłać za sprzątanie kaplicy w minionym tygodniu i złożoną ofiarę. W najbliższym tygodniu  proszę parafian zamieszkałych pod numerami: 125, 400, 33, 116, 84.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Tadeusz Topa – polećmy go Bożemu Miłosierdziu.

Copyright © 2019 Parafia w Trzemeśni