Niedziela Chrystusa Króla - 25.11.2018

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

W piątek przypada święto św. Andrzeja Ap.

W najbliższą niedzielę rozpoczynamy adwent, który ma nas religijnie przygotować do przeżycia świąt Bożego Narodzenia. Msze św. roratnie będą codziennie o g. 7.00 w kościele oraz o 15.30 w Porębie z wyjątkiem niedzieli.

Do chorych z racji I piątku i soboty pojedziemy wyjątkowo w najbliższy piątek i sobotę czyli 30 XI i 1 XII  - będzie to jednocześnie wizyta na święta.

W I sobotę miesiąca na wieczornej Mszy św. udzielane będzie błogosławieństwo rodzicom oczekującym narodzin dziecka. Mszę św. wieczorną poprzedzi różaniec fatimski o g. 16.30. Po nabożeństwie odbędzie się spotkanie zelatorów róż różańcowych.

W sobotę o g. 6.30 będzie sprawowana comiesięczna Msza św. Arcybractwa MBP w języku łacińskim.

W tym tygodniu odbędą się spotkania w grupach przed bierzmowaniem – klasy III gimnazjum w piątek po Mszy wieczornej a klasy VIII we czwartek po Mszy wieczornej.

W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza św. chrzcielna będzie o g. 14.00.

Tydzień temu w naszej parafii ruszyła kolejna edycja charytatywnej akcji "Paczka św. Klemensa". Jeszcze 12 rodzin z naszej wspólnoty oczekuje na swojego darczyńce, dlatego ponawiamy prośbę o zorganizowanie takiej pomocy, aby wszystkie potrzebujące rodziny mogły cieszyć się świątecznymi darami. Ze strony internetowej naszej parafii możemy się dowiedzieć kto jeszcze oczekuje naszej pomocy – z powodu awarii serwera strona „Paczki” będzie czynna od wtorku. Można tę akcje wesprzeć również finansowo, przekazując osobiście lub wpłacając na konto parafialne dowolna kwotę z dopiskiem" Paczka św. Klemensa" Bliższe informacje na naszej stronie parafialnej lub u ks. Jakuba.

Dzisiaj ofiarą do puszek możemy wesprzeć ubogich naszej archidiecezji w ramach akcji Światowego Dnia Ubogich jaki miał miejsce tydzień temu.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i złożoną ofiarę na kwiaty ołtarza. W nadchodzącym tygodniu proszę mieszkańców Trzemeśni od r. Krupów do r. Jasków.

Poręba.

Bóg zapłać za sprzątanie kaplicy w minionym tygodniu i złożoną ofiarę. W najbliższym tygodniu  prosimy parafian zamieszkałych pod numerami: 252, 37, 92, 32, 87, 199.

Copyright © 2019 Parafia w Trzemeśni