Kalendarz liturgiczny. Zbliżamy się do połowy adwentu – zachęcamy wszystkich, a szczególnie młodzież do uczestnictwa w roratach, które odprawiamy o g. 7.00 a w Porębie o g. 15.30. W sobotę roraty w Porębie będą o g. 17.00 ze względu na spowiedź.

W najbliższą sobotę 15 XII przeżywać będziemy dzień parafialnej spowiedzi – sakrament pokuty sprawowany będzie od g. 8.00 do 12.00 i od g. 14.00 do 17.00. W Porębie spowiedź będzie w piątek od g. 14.30 do 15.30. Ponadto okazja do spowiedzi jest codziennie na pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną. Bardzo prosimy nie odkładać spowiedzi na niedzielę i ostatnie dni przed świętami. Ze względu na to, że będziemy wtedy spowiadać w innych parafiach, możliwość spowiedzi w naszej parafii w ostatnim tygodniu adwentu będzie bardzo ograniczona.

W zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki wigilijne oraz świece Caritas na stół wigilijny. Ofiarami wspieramy dzieła Caritas naszej Archidiecezji.

Wczoraj w naszej wspólnocie parafialnej przeżywaliśmy finał akcji charytatywnej "Paczka św. Klemensa" 25 rodzin zostało obdarowanych wspaniałymi darami, które niejednokrotnie przekraczały ich najśmielsze oczekiwania. Były uśmiechy i łzy szczęścia oraz radości. Słowom wdzięczności nie było końca. Dlatego w sposób szczególny i wyjątkowy pragniemy podziękować wszystkim darczyńcom, którzy tak wielkodusznie obdarowali wybrane rodziny, jak również wszystkim którzy wspierali akcję w sposób finansowy, co pozwoliło na zakup węgla. Równie gorąco dziękujemy wszystkim wolontariuszom tak bardzo zaangażowanym w to piękne dzieło chrześcijańskiej miłości. Wszystkim mówimy serdeczne Bóg zapłać.

W środę po wieczornej Mszy św. i nabożeństwie do Matki Bożej Pocieczenia spotkanie ministrantów i lektorów.

W najbliższą sobotę odbędzie się w Myślenicach kolejne spotkanie Studium Apostolstwa Świeckich. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę religijną. Początek o g. 9.00 Mszą św. przed cudownym obrazem MB Myślenickiej.

Składamy serdeczne Bóg zapłać hurtowni Górków za prezent mikołajowy dla dzieci uczestniczących w roratach.

Jeżeli ktoś z parafian miałby do odstąpienia kamień ciosany na podmurówkę pozostały np. po rozbiórce starego domu to proszony jest o kontakt. Jest on potrzebny do uzupełnienia fundamentu pod starym kościołem.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i złożoną ofiarę na kwiaty. W kolejnym tygodniu proszę mieszkańców z Trzemeśni Botkówka od p. Pachacz do p. Topa. Ze względu na spowiedź to sprzątanie będzie po Mszy wieczornej ok. 17.30.

Poręba. Dziękuję parafianom za sprzątanie kaplicy w Porębie na dzisiejszą niedzielę. W następnym tygodniu proszę rodziny zamieszkałe w domach pod numerami 91, 434, 83, 295, 234.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Konrad Kasprzycki z Łęk …