Niedziela Św. Rodziny - 30.12.2018

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

We wtorek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki i początek Nowego Roku. Msze św. odprawione będą jak w każdą niedzielę. Składka w tym dniu przeznaczona jest na budowę Centrum św. Jana Pawła II w Krakowie.

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli. Dodatkowa Msza św. chrzcielna będzie o 14.00. Składką z tego dnia z kolei wspieramy misje. W zakrystii znajdują się komplety kredy i kadzidła do poświęcenia w tym dniu co będzie miało miejsce na każdej Mszy św.

W środę na Mszę św. o g. 17.00 zapraszamy dzieci I - komunijne z rodzicami.

W najbliższym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Z racji minionych świąt dodatkowa okazja do spowiedzi św. będzie tylko w piątek od g. 16.00. W Porębie od 15.00. Do chorych pojedziemy w lutym. W piątek po Mszy wieczornej nabożeństwo do NSPJ i po nim spotkanie straży honorowej na plebani. W pierwszą sobotę miesiąca Msza św. o 6.30 będzie w języku łacińskim. Na Mszę o 17.00 zapraszamy także rodziców oczekujących narodzin dziecka. O g. 16.30 odmówimy różaniec fatimski. Po Mszy na plebani odbędzie się spotkanie kolędowe róż różańcowych.

6 stycznia o godz. 15.00  odbędzie się w naszym kościele festiwal kolęd i pastorałek pt. „Moja rodzina przy żłóbku Pana”. Serdecznie zapraszamy całe rodziny, a zwłaszcza wszystkie babcie i dziadków.

W dniach 4, 5, 6, stycznia 2019 po Łękach  będzie kolędować i jednocześnie kwestować na spłatę organów Grupa Kolędnicza. Prosimy o ciepłe przyjęcie. Podobne grupy kolędnicze wędrują już po rejonie Trzemeśni i Zasani.

 

Sprzątanie kościoła. Bóg zapłać parafianom Trzemeśni za troskę o czystość naszej świątyni i złożoną ofiarę na kwiaty. W kolejnym tygodniu prosimy parafian Trzemeśnia droga na Bulinę od r. Suder do r. Żądło.

Poręba.  Bóg zapłać za dyżur sprzątania kaplicy. W najbliższym tygodniu  proszę o podjęcie dyżuru parafian zamieszkałych pod numerami: 104, 257, 203, 114, 177.

          

WIZYTA DUSZPASTERSKA:

 

Poniedziałek 30.12:

od 9.00 – Trzemeśnia Brzeg: od r. Dudzików, następnie droga na Brzeg na dół  aż do r. Niepsujów – ks. Jakub

 

Środa 2.01:

od 9.00 – Poręba: od rodziny Wójtowiec do rodziny Dąbrowskich – ks. Proboszcz

 

Czwartek 3.01:

od 13.00 – Trzemeśnia, droga na Kamiennik: od r. Meslem do r. Srembacz oraz r. Dudów, Pasiowców i Podmokłych – ks. Jakub

 

Sobota 5.01:

od 9.00 – Bulina Dolna: od rodziny Królów do r. Górków - ks. Proboszcz

od 9.00 – Trzemeśnia: od r. Jaśkowiec do r. Górka – ks. Jakub

Copyright © 2019 Parafia w Trzemeśni