Objawienie Pańskie - 6.01.2019

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Dziś w uroczystość Objawienia Pańskiego po każdej Mszy św. będzie obrzęd poświęcenia kredy i kadziła.

Od tego roku w każdą drugą środę miesiąca na Mszy św. nowennowej będziemy modlić się także w intencjach Apostolstwa MB Patronki Dobrej Śmierci. Na prośbę członków Msze św. Apostolstwa przeniesione zostają z II soboty na środową Mszę nowennową

 

Dzisiaj o g. 15.00 odbędzie się festiwal kolęd śpiewanych przez dzieci.

Sprzątanie kościoła. Bóg zapłać parafianom z Buliny za troskę o czystość naszej świątyni i złożoną ofiarę na wystrój ołtarza. W kolejną sobotę proszę o podjęcie dyżuru parafian z Trzemeśni droga na Bulinę II część od p. Mistarz do końca.

Poręba.  Bóg zapłać za dyżur sprzątania kaplicy. W najbliższym tygodniu  proszę o podjęcie dyżuru parafian zamieszkałych pod numerami: 103, 183, 181, 209, 315.

 

Wizyta duszpasterska:

 

Poniedziałek 7.01:

od 9.00 – Trzemeśnia Radlanki od r. Krupów do rodziny Bielów i dalej od r. Malinów do r. Lisów

od 11.00 – Bulina Górna od r. Czajkowskich i Dojko do r. Kęsków

Wtorek 8.01

od 9.00 – Poręba Górna od r. Burkatów do r. Hajduków

 

Środa 9.01:

od 9.00 – Poręba Dolna od r. Wincenciaków do r. Koniecznych

Czwartek 10.01

od 13.00 – Zasań od r. Mochel do rodziny Trzepaczów wraz z r. Podsiadło

Piątek 11.01:

od 12.00 – Trzemeśnia Krupówka od r. Marii i Antoniego Skórów do r. Marty i Krzysztofa Skórów

Sobota 12.01:

od 9.00 – Trzemeśnia od rodziny Dąbrowskich do r. Nosali

od 12.00 – Trzemeśnia Krupówka, od rodziny Suruło do r. Dąbrowskich

Copyright © 2019 Parafia w Trzemeśni