Procent dla Bartka

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

POMOC DLA BARTKA JAŚKOWCA

 

    Bartek Jaśkowiec to uczeń klasy V c  Szkoły Podstawowej w Trzemeśni.

Ponad trzy lata temu w wypadku stracił lewą rękę. Od tego czasu posługuje się kosztowną ruchomą protezą ręki. Jest ona jednak już mocno zużyta, za mała i dlatego wymaga wymiany. Kolejny rok trwa  więc zbiórka środków na zakup nowej protezy oraz na systematyczną rehabilitację Bartka, wzmacniającą siłę i sprawność mięśni  jego lewego ramienia.

Podaruj  Bartkowi swój 1% podatku za 2018 r. przekazując go do Fundacji Rozwoju Regionu Myślenickiego, której jest podopiecznym.

KRS 0000212209

Cel szczegółowy : Bartek

Chłopcu można też pomóc finansowo poprzez tę fundację:

Nr konta: 56 1240 5051 1111 0000 5234 4983

Tytułem: dla Bartka

Copyright © 2019 Parafia w Trzemeśni