III Niedziela zwykła - 27.01.2019

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Jutro wspomnienie św. Tomasza z Akwinu. We czwartek św. Jana Bosko.  

W sobotę  obchodzić będziemy święto Ofiarowania Pańskiego czyli MB Gromnicznej. Msze św. będą odprawiane tak jak w każdą niedzielę. W Porębie Msza św. będzie tylko o g. 10.30. W czasie każdej Mszy św. będą poświęcane gromnice. W to święto przeżywamy jednocześnie dzień życia konsekrowanego. Składka przeznaczona będzie na wsparcie dla zakonów kontemplacyjnych.

W przyszłą niedziele dodatkowa Msza św. chrzcielna o g. 14.00.

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Dodatkowa okazja do spowiedź będzie tylko w piątek ze względu na wizytę duszpasterską od 16.00. Spowiadać będziemy również w sobotę przed Mszami św. W Porębie spowiedź w I piątek będzie od 14.30 do 15.30. Prosimy, aby korzystać ze spowiedzi, kto może, przez cały tydzień przed porannymi Mszami św.

Odwiedziny chorych: ks. proboszcz uda się w najbliższy piątek i sobotę do chorych. W sobotę wizyta rozpocznie się później bo od 13.30. Ks. Jakub pojedzie w sobotę za tydzień czyli 9 lutego.

W piątek adoracja wynagradzająca NS Pana Jezusa po której odbędzie się spotkanie Straży Honorowej. Z kolei w sobotę wieczorem Msza wynagradzająca Niepokalanemu Sercu MB. Spotkanie zelatorów róż różańcowych odbędzie się w sobotę. Również w sobotę na wieczornej Mszy św. udzielane będzie błogosławieństwo matkom spodziewającym się dziecka. Zapraszamy na tę modlitwę również ojców.

Comiesięczna zmianka tajemnic róż różańcowych MB Fatimskiej odbędzie się w sobotę po Mszy św. wieczornej. Przed Mszą św. o g. 16.30 odmówiony będzie różaniec fatimski.

Młodzież - kandydatów do bierzmowania z kl. III gimnazjum oraz 8 SP zapraszamy wraz z rodzicami w miarę możliwości na Mszę św. w piątek o g. 17.00.

Zakończyło się kolędowanie tradycyjnych grup kolędniczych we wszystkich rejonach naszej parafii.  Składamy wielkie Bóg zapłać wszystkim, którzy zaangażowali się w to kolędowanie pomimo różnorodnych trudności. Dziękujemy wszystkim, którzy z wielką życzliwością przyjęli kolędników. Bóg zapłać za złożone ofiary, które przeznaczone są na fundusz dalszej spłaty organów. W najbliższą sobotę po wieczornej Mszy św. czyli ok.  g. 18.00 zapraszamy wszystkie grupy kolędnicze na wspólne kolędowanie do kościoła. Zapraszamy również wszystkich miłośników kolęd i pastorałek, abyśmy razem mogli przeżyć wieczór kolędowy na zakończenie pięknego okresu Bożego Narodzenia.

Dziękujemy również za składkę w minioną niedzielę na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!

Sprzątanie kościoła. Dziękujemy parafianom z Buliny za troskę o czystość naszej świątyni i złożoną ofiarę na wystrój ołtarza. W kolejną sobotę prosimy o dyżur parafian z Bulina Górna III część od r. Górka, Bulina  do r. Czajkowskich. To sprzątanie będzie możliwe dopiero ok. g. 19.00 po zakończeniu wieczoru kolędowego.

Poręba.  Bóg zapłać za dyżur sprzątania kaplicy. W najbliższym tygodniu  proszę o podjęcie dyżuru parafian zamieszkałych pod numerami: 36, 89, 101, 75, 258.

Koncert organowo wokalny w przyszłą niedzielę o g. 18.00 w wykonaniu Tomasza Chorzalskiego i jego małżonki Natalii. Koncert podejmie tematykę Bożego Narodzenia z wątkami pieśni ukraińskiej.

 

WIZYTA DUSZPASTERSKA

Dobiega końca tegoroczna wizyta duszpasterska. Jeżeli ktoś nie mógł przyjąć kapłana, a chciałby to jeszcze uczynić, to może indywidualnie ustalić termin wizyty z kapłanem, który chodził po danym rejonie. Wizyta duszpasterska w najbliższym tygodniu:

 

Poniedziałek 28.01

od g. 9.00: Trzemeśnia Gogole - od r. Polanowskich do r. Ślusarczyków

od g. 11.00: Trzemeśnia Zarzecze – od r. Nowaków do r. Szczepaników

 

Wtorek 29.01

  1. g. 9.00: Łęki - od r. Jaworów /zmiana!/ do r. Szydlaków

 

Środa 30.01

od g. 9.00: Poręba Górna - od r. Kozaków do Jagłów oraz r. Kucałów, Wincenciaków, Witkowskich i Księżarczyków

od g. 11.00: Zasań – od r. Bednarczyków do r. Zabłockich

 

Czwartek 31.01

od g. 13.00: Trzemeśnia - od r. Mazurów i Figiel do r. Skałków

od g. 10.00: Trzemeśnia Zarzecze – od r. Skałków do r. Mitanów

Copyright © 2019 Parafia w Trzemeśni