V Niedziela zwykła - 10.02.2019

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Kalendarz liturgiczny. W poniedziałek obchodzimy wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Z racji przypadającego Dnia Chorego w najbliższą sobotę 16.02 zostanie odprawiona Msza św. dla ludzi chorych i starszych o g. 10.00 z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Przed Mszą św. będzie okazja do spowiedzi.

 W środę – II miesiąca -  o godz. 17.00 w ramach nowenny do Naszej Matki Pocieszenia, odprawiona zostanie Msza św. Apostolstwa MB Patronki Dobrej Śmierci.

W najbliższą niedziele przypada środek pierwszego kwartału nowego roku. Dlatego zwracamy się z prośbą o składkę inwestycyjna w niedzielę 17.02 na fundusz spłaty organów. Bóg zapłać wszystkim za zrozumienie i niegasnącą ofiarność, która pozwala systematycznie spłacać raty bankowe.

Termin tegorocznego sakramentu bierzmowania to sobota 27 kwietnia w godzinach dopołudniowych. Przypominamy też, że I Komunia św. jest w trzecią niedzielę maja.

 

 

Sprzątanie kościoła. Bóg zapłać parafianom z Buliny za troskę o czystość naszej świątyni i złożoną ofiarę na wystrój ołtarza. W kolejną sobotę proszę o podjęcie dyżuru parafian z Łęk lewa strona od r. Makselonów do r. Ulmanów

Poręba.  Bóg zapłać za dyżur sprzątania kaplicy. W najbliższym tygodniu  proszę o podjęcie dyżuru parafian zamieszkałych pod numerami: 71, 61, 405, 222, 164.

Pomódlmy się za śp. Janinę Dróżdż, która odeszła do wieczności ….

Copyright © 2019 Parafia w Trzemeśni