II Niedziela W.Postu - 17.03.2019

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

We wtorek obchodzimy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.

Jutrzejszy wyjazd na czuwanie w kaplicy adoracji przy sanktuarium Bożego Miłosierdzia będzie o g. 20.00. Autobus będzie podstawiony na placu przy kościele. Czuwanie rozpocznie się o 21.00, a zakończy o północy. Liczba miejsc w kaplicy jest ograniczona do 40 osób, dlatego zapisy są już zamknięte.

W tym tygodniu odbędzie się spotkanie młodzieży przed bierzmowaniem: klasy VIII we czwartek o g. 17.30, a klasy III gimnazjum w piątek o g. 18.15.

Remont starego kościoła: po otwarciu kapsuły czasu z kuli nad sygnaturką dowiedzieliśmy się m.in., że kule i korony pierwotnie były pozłacane. Postanowiliśmy przywrócić ich pierwotny wygląd. Jeśli ktoś dysponowałby środkami i chciałby sfinansować pozłocenie kul, wykonanie nowej korony i jej pozłocenie to wyrazem wdzięczności za ten dar będzie wpis na dokumencie do nowej kapsuły czasu wzorem poprzednich dokumentów.

W zakrystii są do nabycia za ofiarą min. 7 zł baranki wielkanocne. Tymi ofiarami wspieramy dzieła charytatywne Caritas naszej Archidiecezji.

Dzisiaj po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie wyjeżdżających na pielgrzymkę do Ziemi Świętej.

Ogłoszenie burmistrza.

Sprzątanie kościoła. Bóg zapłać za troskę o czystość naszej świątyni i złożoną ofiarę na wystrój ołtarza. W kolejną sobotę prosimy parafian z Łęk prawa strona od r. Lisów do r. Kasprzyckich.

Poręba.  

Bóg zapłać za dyżur sprzątania kaplicy. W najbliższym tygodniu  proszę o podjęcie dyżuru parafian zamieszkałych pod numerami: 225, 187, 86, 210, 119.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Jan Chmiel  – polećmy go Bożemu Miłosierdziu.

 

Copyright © 2019 Parafia w Trzemeśni