Rekolekcje. Od dzisiaj do środy trwać będą rekolekcje dla dzieci, dorosłych i młodzieży, które prowadzić będzie ks. Krzysztof Porosło, doktorant uniwersytetu w Pampelunie w Hiszpanii. Harmonogram rekolekcji: dzisiaj Msze św. z nauką ogólną jak w każdą niedzielę. Rekolekcyjne kazanie pasyjne będzie na gorzkich żalach. Od poniedziałku do środy Msze św. z nauką rekolekcyjną o g. 7.00 i 18.00 oraz w Porębie o 16.00. Dla młodzieży i dorosłych spotkania będą się odbywać o g. 19.30. Dzieci szkół podstawowych rekolekcje będą miały o g. 10.00, a młodzieży kl. III Gimn. oraz VII i VIII SP o 9.00.

Spowiedź wielkopostna będzie w najbliższą sobotę od g. 8.00 do 12.00 i od 14.00 do 17.00 z przerwami. Spowiedź w Porębie będzie w piątek od 14.30 do 15.30. Nie odkładajmy spowiedzi na Wielki Tydzień!

W środę zakończenie rekolekcji uroczystą Mszą św. z błogosławieństwem rekolekcyjnym o g. 7.00, 18.00, 19.30 i w Porębie o g. 16.00. W środę na Mszach św. zbierana będzie ofiara na pokrycie kosztów rekolekcji i spowiedzi wielkanocnej. Niech ta ofiara będzie wyrazem naszej wdzięczności za posługę słowa Bożego.  Zapraszamy również w ramach rekolekcji na modlitewną adorację przed Obrazem MB Pocieszenia w poniedziałek i  wtorek od g. 20.30 zakończoną Apelem Jasnogórskim o 21.00.

Do zakrystii można przynosić trwałe artykuły spożywcze oraz chemię gospodarczą, z których zostaną przygotowane paczki dla potrzebujących. Można je przynosić do niedzieli palmowej. Można również wesprzeć tę akcję finansowo, przesyłając dowolną kwotę na konto parafialne z dopiskiem „Braterska Pomoc Wielkopostna”. Wspierając Caritas naszej diecezji można nabyć w zakrystii baranki na stół wielkanocny.

Za tydzień Niedziela Palmowa - poświęcenie palm będzie o g. 12.00 przed wejściem do nowego kościoła. Również w przyszłą niedzielę ostatnie gorzkie żale. Tradycyjnie zbierana będzie wtedy  składka na kwiaty i dekoracje Ciemnicy oraz Bożego Grobu.

 Serdecznie zapraszamy wszystkich na Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii w niedzielę palmową. Rozpoczniemy ją o 17.45 w kościele, a zakończymy na cmentarzu parafialnym. Prosimy o przyniesienie z sobą świec lub zniczy. Prosimy Straż Pożarną z wszystkich jednostek naszej parafii o włączenie się w to nabożeństwo tak jak w poprzednich latach oraz o zabezpieczenie trasy.

 

Kaplica w Porębie zaprasza na konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Konkurs rozstrzygnięty będzie po Gorzkich Żalach w Porębie w niedzielę Palmową. Dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody w dwóch kategoriach – największa i najpiękniejsza palma.

Sprzątanie kościoła. Bóg zapłać za troskę o czystość naszej świątyni i złożoną ofiarę na wystrój ołtarza rodzinom z Łęk. W kolejną sobotę prosimy parafian z Łęk prawa strona od r. Burkat do r. Bargiel. Ze względu na dzień spowiedzi sprzątanie będzie w sobotę po wieczornej Mszy ok. g. 17.30.

Poręba.  Bóg zapłać za dyżur sprzątania kaplicy. W najbliższym tygodniu  proszę o podjęcie dyżuru parafian zamieszkałych pod numerami: 376, 243, 105, 241, 175

W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Stanisława Stalmach