Zmartwychwstanie Pańskie - 22.04.2019

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia przeżycia Triduum Paschalnego. Bóg zapłać ks. Jakubowi za przygotowanie liturgii, a ministrantom i lektorom z Trzemeśni i Poręby za  piękne służenie. Dziękujemy panom organistom, scholi w Trzemeśni i Porębie, chórowi w Trzemeśni za ogromny trud włożony w przygotowanie strony muzycznej. Dziękujemy także orkiestrze strażackiej z Zasani. Podziękowanie kierujemy także dla strażakom za wielogodzinną wartę przy Grobie Pańskim zarówno w Trzemeśni jak i w Porębie. Dziękujemy osobom niosącym baldachim, feretrony, chorągwie i świece oraz dzieciom sypiącym kwiatki na procesji zmartwychwstania. Bóg zapłać  p. Kasi za przygotowanie pięknych dekoracji kwiatowych ołtarza, ciemnicy i grobu Pańskiego, a także wszystkim, którzy natrudzili się przy dekoracji kaplicy w Porębie oraz rodzinom sprzątającym kaplicę i kościół na święta. Bóg zapłać  wreszcie panom kościelnym: Michałowi z Trzemeśni i Leszkowi z Poręby za wielogodzinną obecność w kościele i kaplicy w czasie Triduum paschalnego. Dziękujemy również tym nauczycielom, rodzicom, dziadkom, którzy przyprowadzili dzieci na niedawne rekolekcje wielkopostne.

We wtorek przypada uroczystość św. Wojciecha, Patrona Polski a w czwartek św. Marka, ewangelisty.

Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego i początek 75. Tygodnia Miłosierdzia. Składka z tego dnia przeznaczona jest na potrzeby Caritas naszej Archidiecezji.

W ramach akcji charytatywnej "Braterska Pomoc Wielkopostna" 23 rodziny z naszej parafii otrzymały pomoc w postaci artykułów spożywczych i chemii gospodarczej. Wszystkim darczyńcom i wolon-tariuszom składamy serdeczne podziękowania. Niech Pan Zmartwychwstały wynagrodzi podjęty trud.

 

W najbliższy wtorek o godz. 17.30 w kościele odbędzie się próba śpiewu dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.

 

Próby dla młodzieży przystępującej do Sakramentu Bierzmowania z kl. III Gimnazjum i kl. VIII Szkoły Podstawowej będą w środę i czwartek po Mszy św. wieczornej o godz. 17.30. Obecność na próbach obowiązkowa.

 

W najbliższy piątek, sobotę i niedzielę przeżywać będziemy w naszej parafii wyjątkowe wydarzenie – nawiedzenie kopii cudownego obrazu MB Myślenickiej z racji obchodów 50-lecia Koronacji Obrazu. Najpierw w piątek w Myślenicach o g. 19.00 odprawiona będzie Msza św. w ramach naszej parafialnej pielgrzymki do Sanktuarium MB. Prosimy o liczny udział parafian w tej Mszy św.. Dojazd we własnym zakresie bądź autobusem /zapisy do środy włącznie, wyjazd w piątek o g. 18.00/. Po tej Mszy św. kopia Obrazu zostanie przewieziona do naszego kościoła i o ok. 20.30 będzie przywitanie i różaniec przepleciony improwizacjami organowymi ku czci MB. W sobotę o g. 10.00 sakrament bierzmowania, a wieczorem o 19.30 pierwsze w tym roku Nabożeństwo Pocieszenia. W procesji wokół kościoła poniesiemy obraz MB Myślenickiej. W niedziele na każdej Mszy św. kazania wygłosi kustosz sanktuarium myślenickiego ks. Zdzisław Balon. Uroczystą Mszą św. o g. 17.00 pożegnamy Obraz MB Myślenickiej. Zapraszamy do licznego udziału w tych uroczystościach.

 

 W kolejną sobotę proszę parafian z Zasani lewa strona od r. Jana Lenarta do r. Piotr Lenarta.

Poręba: W najbliższym tygodniu proszę o dyżur sprzątania kaplicy parafian zamieszkałych pod numerami: 182, 205, 4, 112, 333.

Copyright © 2019 Parafia w Trzemeśni