V Niedziela Wielkanocna - 19.05.2019

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

W środę obchodzimy wspomnienie św. Rity, a w piątek NMP Wspomożycielki Wiernych.

Dzisiaj, w dzień I Komunii św., dzieci przychodzą wraz z rodzicami chrzestnymi na majówkę o g. 16.00 połączoną z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych. Przez cały biały tydzień dzieci będą uczestniczyć we Mszy św. o g. 18.00 połączoną z majówką. Spowiedź dla dzieci będzie w piątek od 15.30 w Porębie i od 17.00 w Trzemeśni.

W niedzielę 26 maja na Mszy św. o godz. 12.00 uczniowie klas 4. naszej parafii będą przeżywać rocznicę swojej Pierwszej Komunii św. Próba przed tą uroczystością będzie we środę po Majówce, która zaczyna się o 18.30.

W sobotę zapraszamy na Nabożeństwo Pocieszenia – o g. 19.30 będzie koronka, o 20.00 Msza św. i procesja światła wokół kościoła. Zapraszamy na to nabożeństwo także dzieci pierwszokomunijne w strojach komunijnych na zakończenie białego tygodnia.

W tym tygodniu dostarczone zostaną odnowione i pozłocone krzyż, kula czasu i korona na wieżę starego kościoła, aby można było kontynuować prace. W przyszłą niedzielę będą one umieszczone przy ołtarzu, abyśmy mogli z bliska zobaczyć po raz pierwszy i ostatni zanim będą umieszczone na wieży. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom, dzięki którym można było odnowić te elementy dekoracji kościoła. Jeżeli ktoś chciałby to może przy tej okazji wesprzeć dalszy remont ofiarą do przygotowanej skarbonki. Otrzymaliśmy obietnicę dalszej pomocy finansowej, która będzie w najbliższym czasie uruchomiona, ale nie pokrywa ona kosztów wymiany odeskowania całego kościoła.

 

Dziękujemy strażakom z jednostek całej naszej parafii za umycie kostki wokół kościoła na dzisiejszą uroczystość a rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za zorganizowanie sprzątania kościoła, wykoszenie trawy i uporządkowanie z desek terenu starego kościoła. W najbliższym tygodniu prosimy parafian z Zasani lewa strona od r. Eugeniusza Górki do r. Józefa  Murzyna.

Poręba. Dziękując za dyżur sprzątania kaplicy na dzisiejszą niedzielę prosimy parafian zamieszkałych w Porębie 281, 267, 43, 193, 189 o dyżur w nadchodzącym tygodniu.

Copyright © 2019 Parafia w Trzemeśni